Війна на Донбасі: Чому знову "ожив" Ясинуватський блокпост (КАРТА)

Загострення в зоні АТО повернулося на всі ділянки фронту, але однією з найбільш гарячих сьогодні є Ясинуватський блокпост

Depo.Війна
19 жовтня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Якщо ще у неділю ми могли говорити про відносне перемир'я зі стрілецькими дуелями, поодинокими мінометними обстрілами ворога, то з понеділка ситуація на фронті змінилася. Кількість обстрілів вчора виросла у два рази, в порівнянні з минулими днями. За перші два дні тижня ми мали чотирьох загиблих, загострення під Мар'їнкою, Красногорівкою, Широкиним-Талаківкою, Зайцевим, у районі Авдіївки-Крутої Балки, Новозванівки, шахти "Бутівка" і так далі. Причому, помічалося активне перекидання техніки, укріплення позицій, зокрема на Світлодарській дузі, під Докучаєвськом та Авдіївкою, з використанням бетономішалок, а також робота ворога з БМП-1 і БМП-2.

Якщо 17-го жовтня за офіційними даними ворог 44 рази порушив перемир'я, то за вчора зафіксовано 53 випадки порушень. Терористи все активніше стріляють з мінометів 82-мм та 120-мм калібру, гранатометів...

За інформацією Depo.ua, вчора відбулися досить важкі, за мірками днів перемир'я, коли не було жертв, бої в районі Ясиноватського блокпосту. Ворог вів вогонь із Ясинуватої, Макіївки, Донецька. За офіційними даними, лише з мінометів. Але за нашою інформацією від бійців, працював ворожий танк, або навіть кілька, та були постріли з артилерії 122-мм калібру. Бої велися по дузі, від Крутої Балки до Ясиноватського блокпосту. Наші бійці відповідали як могли.

Наразі жодного просування і переміщення - навіть намагань таких - зі сторони ворога немає. Виключно позиційна війна. І кількість обстрілів, судячи за все, зростатиме, оскільки у різні райони протягом серпня-вересня активно підвозили боєприпаси, укріплювалися позиції. Зокрема, під Авдіївкою наші воїни не раз помічали активні роботи і "заривання" терористів у землю, а також танки.

Ясинуватський блокпост із заходу наших військ у промзону Авдіївки в 2016-му був стратегічно важливою і гарячою точкою.

Він знаходиться в центрі умовного трикутника між українською Авдіївкою і підконтрольним терористам Ясинуватою та Донецьком. Цінний він тим, що саме там знаходиться стратегічно важлива Ясинуватська розв'язка на трасі Донецьк – Горлівка. Контролюючи це місце, можна взяти під контроль сполучення між трьома згаданими містами. У січні-лютому, коли велися бої під Авдіївкою за підсумком яких наша армія змогла зайняти "Алмази", здавалося, що вдасться відбити і ЯБП. Втім, не судилося. Сьогодні ж бойовики досить сильно укріпили власні позиції на ньому.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна