ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вісім країн ЄС закликали Росію відмовитися від незаконних виборів в ОРДЛО

Вісім країн-членів Європейського Союзу в Організації Об'єднаних Націй закликали владу Росії зупинити приготування до незаконних виборів на окупованій частині Донбасу

Depo.Війна
30 жовтня 2018 22:08
ФОТО: depo.ua

Відповідну заяву від імені восьми країн-членів Євросоюзу перед початком засідання Ради безпеки ООН зачитала постійна представниця Великої Британії при ООН Карен Пірс, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Організації.

До цієї заяви долучилися Британія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія і Німеччина. Британська дипломатка заявила, що ця заява демонструє послідовність позиції ЄС щодо України.

"Ми як держави-члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві.

"Ми засуджуємо незаконні так звані "вибори", заплановані на 11 листопада у непідконтрольних уряду територіях у так званих "Луганській народній республіці" і "Донецькій народній республіці". Якщо вони відбудуться, ці незаконні вибори суперечитимуть зобов'язанням, зробленим відповідно до Мінських угод та порушать українське законодавство", - наголошується у заяві.

У ній зазначається, що будь-які подібні незаконні вибори будуть несумісними з суверенітетом і територіальною цілісністю України.

"Ми закликаємо міжнародну спільноту об'єднати зусилля, щоб виступити проти цих незаконних виборів, які лише можуть сприяти підриву зусиль, спрямованих на досягнення миру у регіоні. Ми наполегливо закликаємо сепаратистів відмовитись від планів проведення виборів і закликаємо Росію використати її значний вплив з метою зупинити проведення цих так званих виборів", - додали автори заяви.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН відхилила на голосуванні пропозицію Росії заслухати представницю "ЦВК ЛНР" Олену Кравченко.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна