Нахімівці в строю: Чому новими кораблями ВМС командують курсанти з Криму

Цікава тенденція прослідковується зараз у Військово-морських силах України – нові, щойно спущені на воду бронекатери очолюють офіцери, які на момент анексії Криму і початку російсько-української війни були ще курсантами

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Нахімівці в строю: Чому новими кораблями…

Пам'ятаєте, як в березні 2014-го року, під час анексії українського Криму Російською Федерацією, група курсантів севастопольської "Академії військово-морських сил імені П. С. Нахімова" співала гімн України під час урочистого підняття російського прапору над їхнім навчальним закладом?

Ці кадри облетіли всю Україну, а курсантів, які не зрадили присязі називали майбутнім України. Тоді з 300-т курсантів академії 150 висловили бажання продовжити навчання та службу в Україні і згодом були переведені до Одеси.

З тих пір пройшло чотири роки і це саме майбутнє настало. Переведені з Севастополя українські "нахімовці" успішно завершили навчання, отримали офіцерські погони та кортики і один за одним почали очолювати кораблі нового українського військово-морського флоту.

Так, влітку 2017-го року троє молодих офіцерів, які 2014-го року курсантами співали український гімн, стали командирами новозбудованих малих броньованих артилерійських катерів проекту 58155 "Гюрза-М". Це лейтенанти Дамир Аулін, Олександр Регула та Іван Долгих.

Командування ВМС України обрало їх на ці посади не лише за успішністю у навчанні, а й за лідерськими якостями, адже в підпорядкуванні у них екіпажі, які складаються з військовослужбовців із багаторічним досвідом служби і значно старших за своїх командирів.

Першим завданням, яке отримали юні командири, було перегнати нові катери Дніпром з Києва (місця спуску на воду) до Одеси (місця базування). І всі троє лейтенантів успішно впорались із завданням, знайшовши спільну мову з підлеглими.

"Ми переганяли катери із заводу до Одеси. Пройшли понад тисячу миль через чотири водосховища та п'ять шлюзів, і це був важкий та водночас корисний досвід", – розповів тоді "Народній армії" лейтенант Дамир Аулін.

Також Дамир розповів, що офіцером Військово-морських сил хотів стати ще зі шкільної пори, тому 2010-го року вступив до Військово-морського ліцею, а ще за два роки – до флотського вишу, який закінчив у березні 2017-го.

Лейтенант Іван Долгих розпочинав свою флотську кар'єру, вступивши до коледжу підготовки старшинського складу при Академії ВМС, по закінченні якого один рік служив на кораблі управління "Славутич" старшиною артилерійської команди. Однак зупинятися на цьому Іван не збирався і без проблем вступив одразу на другий курс Академії ВМС. Тож у деяких питаннях Іван більш досвідчений, бо рік служби на кораблі, а це – це чималий досвід.

Лейтенант Олександр Регула свого часу проходив стажування на французькому фрегаті "Лафаєт", де набув дуже потрібних знань та навичок. Він знайомий із сучасними корабельними системами, вміє з ними працювати, особливо це стосується штурманської справи, адже саме цю спеціальність він опановував.

"Чим більше ми будемо давати практики молодим офіцерам, тим більше зростатимуть їхні можливості щодо виконання поставлених завдань на високому професійному рівні. Ми провели конкурс і обрали найкращих. Зараз вони вчаться, також і на своїх помилках, і я думаю, що вони впораються з усіма труднощами", – заявив тоді командувач ВМС ЗСУ, тоді ще віце-адмірал Ігор Воронченко (23 серпня 2018-го отримав військове звання адмірала).

І він не лукавив. Після цього ще троє переведених з Севастополя "нахімовців" очолили аналогічні бронекатери "Гюрза-М", а у вересні 2018-го року командиром першого десантно-штурмового катера проекту 58503 "Кентавр" став ще один виконавець гімну у Севастополі – старший лейтенант Сергій Одинець, який тоді був курсантом третього курсу. Останній продовжить службу в Азовському морі, де через незаконні дії Російської Федерації останнім часом зберігається дуже напружена обстановка.

Читайте також: База ВМС у Бердянську: Що Україна готує на Азовському морі.

У ВМС стверджують, що призначення молодих офіцерів на командні посади – це принципова позиція командування Військово-морських сил Збройних сил України. Тому варто й у подальшому очікувати продовження цієї тенденції. Тим більше, що в найближчій перспективі українські ВМС очікуються сучасні ракетні катери, оснащені новітньою ракетною зброєю українського виробництва, що дозволить наростити сили оборони України з морського напрямку.

Читайте також: Крилатий "Нептун": Чим Україна топитиме російські кораблі в Азовському морі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme