В українській армії жінок урівняли в правах з чоловіками

Відсьогодні, 27 жовтня, в Україні набув чинності закон № 2523-VIII про рівні права жінок і чоловіків на військовій службі у Збройних Силах України та інших військових формуваннях

Як інформує Depo.ua, відповідний документ опублікували в офіційному парламентському виданні.

Так, цим законом, зокрема, визначено, що жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками, за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі. Це включає прийняття їх в добровільному порядку (за контрактом) і призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі та дотримання правил військового обліку.

Раніше у Статуті внутрішньої служби значилося, що військовослужбовці-жінки, як правило, не призначаються до складу добового наряду.

У законі також вилучили пункт про обмеження віку служби для жінок тільки до 40 років - як за призовом, так і за контрактом. Натомість, як і чоловікам, дозволяється служити до граничного віку перебування на військовій службі (а це до 45 років для рядових і сержантів до 60 років для військовослужбовців вищого офіцерського складу).

Раніше граничний вік перебування жінок у запасі був 50 років, а чоловіків - 65 років. Тож жінки були позбавлені можливості отримувати нові військові звання, а в подальшому - отримувати потенційно вищу пенсію. Закон прибирає відповідні обмеження для жінок.

Згідно з новими правилами, від проходження зборів звільняються не усі жінки, як раніше, а лише вагітні.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада ухвалила закон щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у ЗСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme