В ООН затвердили майже 200 рекомендацій щодо прав людини для України

Головуючий зазначив, що українська делегація повинна викласти чітку позицію щодо невиконаних рекомендацій - не пізніше березня 2018 року

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Робоча група Універсального періодичного огляду Організації Об'єднаних Націй затвердила 190 рекомендацій Україні щодо ситуації з правами людини в країні в рамках третього періодичного огляду Ради ООН з прав людини.

Доповідачами щодо огляду стану з правами людини в Україні виступили представники Нідерландів, Руанди та Грузії (так звана "трійка").

Зокрема, від імені "трійки" виступив заступник голови Постійного представництва Грузії при відділенні ООН в Женеві Іраклі Жгенті, який представив рекомендації для України.

Він сказав, що 15 листопада під час інтерактивного діалогу 70 делегацій країн-учасниць Ради ООН з прав людини виступили із заявами, а 11 країн-учасниць додатково направили запитання українській стороні. У результаті, делегації України було спрямовано загалом 190 рекомендацій. Україна повинна розглянути ці рекомендації та дати на них відповідь у належний час, але не пізніше березня 2018 року на 37-й сесії Ради ООН з прав людини. Проте, він не надав подробиць щодо зазначених рекомендацій.

Також Жгенті сказав, що "трійка" хотіла би подякувати українській делегації, яку очолював заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, а також делегаціям інших країн за конструктивну участь у підготовці доповіді про стан з правами людини в Україні.

Він повідомив, що "трійка" передає цю доповідь робочій групі Універсального періодичного огляду ООН з прав людини для ухвалення.

Своєю чергою, головуючий на засіданні робочої групи сказав, що повний текст доповіді разом з підсумковим розділом буде розповсюджено електронною поштою 24 листопада 2017 року. Також він сказав, що усі делегації до 1 грудня 2017 року матимуть можливість внести редакційні правки у підсумковій частині доповіді відповідно до їх заяв. За його словами, усі відповідні пропозиції необхідно направляти "трійці" за посередництва секретаріату робочої групи Універсального періодичного огляду ООН з прав людини.

Після цього проект доповіді було затверджено.

Головуючий зазначив, що українська делегація повинна у визначений час висловити чітку позицію щодо невиконаних рекомендацій - не пізніше березня 2018 року.

Своєю чергою Петухов запевнив, що уряд України ретельно та серйозно розгляне усі рекомендації, а також надасть свою позицію щодо цих рекомендацій у належний час – до 37-ї сесії ради ООН з прав людини у березні 2018 року.

Нагадаємо, що у Раді безпеки ООН не пройшов проект резолюції, що стосувався продовження мандату розслідування про використання хімічної зброї в Сирії, який подала Росія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme