В ОБСЄ вважають, що "формулу Штайнмайєра" слід закріпити в українському законодавстві

Координатор ОБСЄ у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) П'єр Морель повідомив, що "формула Штайнмайєра" поєднує питання проведення місцевих виборів на Донбасі й особливого статусу окремих районів регіону

Про він заявив під час міжнародної конференції "ОБСЄ в Україні в 2019 році", передає Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Морель також назвав "формулу Штайнмайєра" простим механізмом, який треба закріпити в українському законодавстві.

"Ми чули і всі читали про дуже багато перебільшень стосовно "формули Штайнмайєра", яка мала бути ключем або драматичним провалом, жахливою загрозою усього процесу. Вибачте, вона нічого цього не має. Це механізм, який дуже простий", – зауважив він й наголосив, що "формула" є початковим механізмом, "який поєднує питання спеціального статусу з місцевими виборами".

Морель заявив, що після оцінки виборчого процесу на Донбасі з боку Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ на предмет відповідності міжнародним стандартам ОБСЄ з виборів, спеціальний статус Донбасу можна запровадити на постійній основі.

При цьому, за його словами, "формула Штайнмайєра" не була винаходом колишнього міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра.

"Це був продукт Паризького саміту, який відбувся 2 жовтня 2015 року, коли зустрілися лідери ("нормандської четвірки"), оскільки вони бачили, що час спливав до крайнього встановленого терміну – до кінця року, і зв'язок виборів і статусу не був чітким у тексті, і ми мали різні тексти... Тож лідери узгодили покроковий зв'язок двох елементів", – пояснив Морель.

Також він назвав "формулу Штайнмайєра" технічним механізмом.

"І, звичайно, організація усього процесу для статусу і для виборів залишається відкритим питанням, і має обговорюватися. Нічого заздалегідь не встановлено", – заявив Морель.

Також він нагадав про продовження Верховною Радою чинності закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". На його переконання, за допомогою цього закону Україна зобов'язалася запропонувати особливий статус окремим районам у Донецькій і Луганській областях.

"Це завдання усе ще попереду, оскільки усе ще треба здійснити необхідні зміни до закону і втілити цей механізм "формули Штайнмайєра" в українське законодавство", – наголосив Морель і додав, що над цим зараз ведеться відповідна робота, яка не є простою.

Нагадаємо, дещо раніше у "Слузі народу" заявили про можливість трансформації "формули Штайнмайєра".

Довідка: 9 грудня 2019 року за підсумками зустрічі в "нормандському форматі" в Парижі президентів України, Франції, РФ – Володимира Зеленського, Еммануеля Макрона, Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель глава Української держави повідомив: "Закон чинний буде внесено (до Верховної Ради, – ред.) на продовження, так. Нам простіше зараз продовжити цей законопроект, і потім внести пізніше "формулу Штайнмайєра", бачачи певні кроки з того боку, що ми наближаємося до деескалації".

"Формула Штайнмайєра" названа за іменем нинішнього президента ФРН, у минулому очільника МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра.

Вона передбачає, що до виборів закон про особливий статус Донецька і Луганська застосовуватимуть на тимчасовій основі, а після виборів і після виходу остаточної доповіді БДІПЛ ОБСЄ з визнанням про те, що ці вибори відбулися відповідно до демократичних принципів, закон набуде остаточної юридичної сили.

 

Читайте також: Чорне і біле. Закон про реінтеграцію Донбасу – зрада чи перемога?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme