В Нідерландах назвали імена російських "іхтамнєтів", причетних до розстрілу "Боїнга"

Нідерландський телеканал Nieuwsuur назвав імена російських військовослужбовців, причетних до катастрофи MH17 у Донецькій області влітку 2014 року

В Нідерландах назвали імена російських "…

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на theБабель.

Першим згадується командувач 53-ї зенітно-ракетної бригади Збройних Сил РФ Сергій Мецкаєв. Ця бригада базується в Курську. За інформацією журналістів, саме він у 2014 року відправився з конвоєм, який перевозив зенітно-ракетний комплекс "Бук", з якого збили MH17, з бази в Курську в район Міллерово, неподалік українсько-російського кордону.

Крім Мецкаєва, телеканал згадує українського війського Івана Безʼязикого, який наразі перебуває під судом за звинуваченнями у співробітництві з бойовиками. Улітку 2014 року Безʼязиков зустрічався з двома росіянами, які брали участь у транспортуванні "Бука". Крім того, Безʼязиков підтвердив українським спецслужбам достовірність перехоплених ними телефонних розмов бойовиків.

Згадується у тексті і ексофіцер російської армії Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"). Був керівником спеціальної російської розвідувальної служби бойовиків "ДНР". Він також брав активну участь у транспортуванні "Бука". Про його особу неодноразово писали журналісти-розслідувачі.

Називають журналісти й раніше невідоме імʼя. Це колишній начальник розвідувально-диверсійного підрозділу спеціальної російської розвідувальної служби, офіцер ЗС РФ Олег Полетаєв (позивний "Гюрза"). Згідно з перехопленими телефонними розмовами, у день катастрофи 17 липня 2014 року його відправили на місце запуску комплексу.

У транспортуванні ЗРК брав участь пʼятий підрозділ спецслужби російської розвідки, який очолював громадянин України на ім'я Дмитро Купріян (прізвисько "Батя"). Він зізнався, що керував підрозділом сепаратистів, відповідальним за транспорт. Журналісти відзначають, що оскільки штаб-квартирою цього підрозділу був офіс транспортної компанії, якій належала платформа, що перевозила "Бук", Купріян міг бути залучений до транспортування.

 

 

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

На початку лютого стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

12 червня біля посольства Росії в Гаазі (Нідерланди) родичі і рідні жертв катастрофи МН17 влаштували пікет, поставивши 298 порожніх стільців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme