В НАТО вірять у повноцінне членство України

Заступник генсека НАТО з питань політики і політики безпеки Алехандро Альваргонсалес вірить, що Україна набуде повноцінного членства в Альянсі, хоча й визнає, що шлях до цього нашої країни буде нелегким

Про це він заявив у виступі на щорічній конференції YES, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Що стосується України, то у 2008-му році на саміті в Бухаресті було досягнуто компромісу, який було підтверджено цього року в Брюсселі і визнано Україну країною-аспірантом. Набути повноцінного членства в Альянсі їй буде важко, але ми всі сподіваємося, що це стане реальністю", – сказав Альваргонсалес.

Він додав, що НАТО має допомогти Україні досягти цієї мети, і Альянс це робить, надаючи допомогу в глибоких і важливих реформах, які роблять Україну сильнішою перед лицем тих викликів, з якими вона стикається.

Стосовно протидії Росії зближенню України та Грузії з НАТО, заступник генсека зауважив, що у Москві вважають, що можуть не тільки втручатися у внутрішні справи будь-кого із сусідів, а й визначати їхнє майбутнє.

"Якщо Росія заперечує проти того, щоб ці країни ставали ближчими до Брюсселя, бо вони, буцімто, стають небезпечними для неї, я б порадив їй поглянути на це під іншим кутом зору. Я б сказав, що це не НАТО розширюється на схід, це схід розширюється до НАТО, тому що бачить в Альянсі більшу гарантію безпеки, процвітання і демократії. І Росія має подумати про те, що спонукає ці країни ухвалювати такі рішення, а ми повинні підтримувати свободу вибору країн, які визначили власне майбутнє", – зазначив Альваргонсалес.

Нагадаємо, раніше Алехандро Альваргонсалес заявив, що закріплення в Конституції курсу України до членства в НАТО є внутрішньою справою України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна