Україна побила "міграційний антирекорд" Європи 25-річної давності

Україна переживає найбільшу кризу, пов'язану з переміщенням осіб в Європі, із часів подій на Балканах у 1990-х

Про це заявив голова представництва Агентства ООН з питань міграції в Україні (МОМ) Томас Лотар Вайс, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу організації.

"Україна переживає найбільшу кризу, пов'язану з переміщенням осіб в Європі, із часів подій на Балканах у 1990-х. Понад 3,4 мільйона людей, що постраждали від конфлікту в Україні, потребують гуманітарної допомоги. З 2014 року, в рамках своїх гуманітарних програм, програм із розвитку економічного потенціалу та соціального згуртування, МОМ надала допомогу майже 280 000 вимушених переселенців та людей, що зазнали наслідків конфлікту, і ми не зупинимося на досягнутому", - сказав Вайс.

Унаслідок збройного конфлікту, що триває на сході України вже п'ятий рік, зареєстровано 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ці люди, що покинули рідні домівки, стикаються з економічними та соціальними проблемами, намагаючись будувати своє життя на нових місцях та у громадах.

Дані останнього раунду опитування, проведеного МОМ, у рамках фінансованого ЄС проекту, демонструють погіршення ситуації у сфері працевлаштування для вимушених переселенців. Станом на червень 2018 року працевлаштованими були 42% ВПО, що відображає зниження рівня зайнятості на 6% порівняно з березнем цього року. На момент опитування 11% ВПО активно шукали роботу і були готові протягом двох тижнів розпочати працювати. Переважна більшість тих, хто шукав роботу, повідомили про труднощі під час пошуку - низька оплата за пропоновані вакансії, відсутність або брак вакансій, які відповідали б рівню кваліфікації, а також дискримінація з боку роботодавців у зв'язку зі статусом ВПО або за віком.

Середній дохід ВПО також продовжував падати з грудня 2017 року. Станом на червень він знизився до менше ніж 2 100 гривень, або $77 на місяць.

Результати досліджень показують, що через високі ціни на ліки та послуги медицина перестає бути доступною для дедалі більшої кількості ВПО. Близько третини вимушених переселенців востаннє були в лікаря понад рік тому і серед причин такої перерви зазначають зокрема й брак коштів. Дані, отримані в цьому раунді, відображають, що скорочення витрат на охорону здоров'я для переселенців часто стає стратегією виживання в умовах, коли вони не можуть прогодувати себе та свої родини.

Із березня 2016 року Представництво МОМ в Україні регулярно проводить опитування щодо ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні.

Останнє опитування проводили в червні 2018 року, 2 406 респондентів було опитано шляхом особистих інтерв'ю та 4 006 ― телефоном.

Нагадаємо, близько третини переселенців мають намір повернутися на окуповану нині територію після завершення війни на Донбасі.

За даними МОМ, майже 60% переселенців – безробітні.

Як відомо, Кабінет міністрів України схвалив заходи щодо посилення соціального захисту та прав внутрішніх переселенців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme