Україна готова до обміну 25 росіян, – Денісова

Уповноважений Верховної ради із прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна готова обміняти 25 росіян на 25 українців у найближчий час

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Денісова розповіла, що висловила рішучий протест і звернулася до уповноваженого з прав людини на Росії Тетяни Москалькової стосовно її спільних візитів із Ніною Карпачовою до поранених українських військовополонених.

"Зауважила, що упродовж тривалого часу я неодноразово зверталася до пані Москалькової з проханням надати мені дозвіл, як Уповноваженому ВРУ з прав людини, на здійснення відвідування затриманих моряків. Мене поінформували, що прийняття рішення стосовно мого відвідування поранених належить до компетенції Федеральної служби безпеки Росії та Федеральної служби виконання покарань Росії", - написала вона.

При цьому омбудсмен підкреслила, що російська сторона допустила до українських моряків Карпачову, яка не уповноважена представляти інтереси України у відносинах у сфері захисту прав людини між нашими державами.

Денісова також підтвердила готовність української сторони забезпечити безперешкодний доступ до установ, що перебувають у віданні Державної кримінально-виконавчої служби України, для відвідання Москальковою затриманих громадян Росії за умови її синхронного доступу до ув'язнених громадян України на Росії та на Кримському півострові.

"Закликала сприяти негайному вирішенню питання стосовно обміну 25 громадян України на 25 громадян Росії. Ми готові провести обмін у найкоротший термін", - наголосила вона.

Нагадаємо, впродовж 2018 року Росія відхилила 13 пропозицій України щодо обміну полоненими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook