"Україна проти Росії": Рішення суду ООН очікують не раніше 2022 року

Рішення Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти Росії" варто очікувати не раніше ніж 2022 року, прогнозує заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції

Про це повідомила представник України у цій справі Олена Зеркаль під час брифінгу, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Якщо підраховувати відповідно до встановленої практики суду, то в грудні наступного року Росія має подати приблизно таку саму кількість документів до суду. Після цього суд має надати нам право на вивчення і реакцію на ці документи. Зазвичай це три-чотири місяці. Якщо буде така кількість, може бути до півроку. Після нашої реакції дадуть якийсь термін для реакції Росії на нашу реакцію, і вже після цього буде призначено слухання. Справді, рішення очікується не раніше ніж 2022 року, а можливо, й на початку 2023 року", – сказала вона під час брифінгу в Києві у вівторок.

При цьому Зеркаль наголосила, що в цьому питанні все залежить від того, що вважатиметься рішенням - "рішення по суті або рішення, яке визначатиме компенсацію".

Заступник міністра закордонних справ назвала рішення МС ООН про визнання наявності власної юрисдикції розглядати справу "Україна проти Росії" унікальним, тому що Київ "здобув перемогу з рахунком 5:0 на полі, яке завжди було полем росіян, це поле міжнародного права, дипломатії".

"Саме тому я вважаю, що для української дипломатії, юристів це велике досягнення", – додала Зеркаль.

При цьому заступник міністра зазначила, що в Міністерстві закордонних справ захистом українських інтересів у суді ООН опікувалися лише чотири людини. Також до цього залучалася команда юристів, професорів. "Крім того, з нами співпрацювали люди у слідчому управлінні СБУ, прокуратурі, Національній поліції, прикордонники, військові, Генштаб", – сказала вона, додавши, що співпраця з меджлісом відбувалася під час роботи з Конвенцією про заборону всіх форм расової дискримінації.

"Це наше моральне зобов'язання - довести, що Росія і російські посадовці винні у знищенні "Боїнга" MH-17, постачанні зброї на територію України, за допомогою якої було вчинено теракти в Маріуполі, Волновасі, Краматорську, Харкові, й усе це відбувалося за фінансової підтримки російських посадових осіб, і що вони знали, заради чого вони дають цю зброю і підтримку", – повідомила Зеркаль.

Нагадаємо, 8 листопада суд ООН підтримав скаргу України проти Росії щодо Криму.

Раніше суд також підтримав Україну щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму стосовно подій на Донбасі.

Згодом заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль оприлюднила резолютивну частину рішення Суду ООН у справі України проти Росії.

В МЗС окреслили наступні кроки України проти Росії у Гаазі.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що рішення Міжнародного суду ООН щодо визнання своєї юрисдикції у справі України проти Росії є перемогою верховенства права та прав людини

Довідка: Україна ініціювала позов проти Росії в січні 2017 року і вимагає відшкодувати збитки за систематичні порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму щодо подій на Донбасі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme