Україна направила РФ запит щодо ситуації на кордоні, але Москва відмовилася від роз'яснень, – МЗС

Україна направила Росії офіційний запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності РФ вздовж кордону з Україною. Однак Росія відмовилася надавати інформацію на цей запит 

Редактор стрічки новин
Україна направила РФ запит щодо ситуації…
Фото: Christiaan Triebert

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається у повідомленні, 7 квітня Україна активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

"Відповідно до передбаченої цим документом процедури, російській стороні було направлено офіційний запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності Російської Федерації вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях України впродовж останніх днів. На жаль, російська сторона відмовилася надавати субстантивну інформацію відповідно до запиту, заявивши, що не веде такої діяльності", – розповіли в Українському дипломатичному відомстві.

У МЗС додали, що подальші намагання української сторони залучити Росію до консультацій, спрямованих на зниження безпекової напруги, також були проігноровані російською стороною.

"Російська делегація бойкотувала і скликану Україною 10 квітня зустріч за участі інших держав-учасниць ОБСЄ. Відмова Москви виконувати положення Віденського документа є черговим підтвердженням намірів РФ продовжувати військовий тиск та погрози силою щодо України", – наголошують у МЗС.

Українська сторона закликала Росію відвести війська від кордону з Україною, "припинити войовничу риторику і дезінформацію та почати добросовісно виконувати безпекові положення Мінських домовленостей та її зобов’язання за Віденським документом ОБСЄ".

Нагадаємо, держави-члени ОБСЄ за підсумками засідання 10 квітня засудили та висловили занепокоєння діями Росії, яка концентрує військові сили на кордоні з Україною. 

10 квітня Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання через збройну ескалацію Росії біля українського кордону та в тимчасово окупованому Криму. Згодом стало відомо, що Росія відмовилася брати участь у цьому засіданні.

За даними Міноборони України, Росія стягнула до українського кордону 28 батальйонних тактичних груп. Розслідувачі дослідницької групи Conflict Intelligence Team (CIT) зафіксували польовий табір російських військових поблизу Воронежа. 

На тлі погіршення безпекової ситуації біля кордонів України президент Зеленський провів переговори з низкою партнерів - президентом США Джо Байденом, прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.  

Читайте також: Росія стягує війська до кордону: Які шанси, що буде повномасштабне вторгнення

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme