У "Роскосмосі" назвали причину падіння "Фрегату"

Причиною падіння в Атлантичний океан розгінного блоку "Фрегат" із 19 супутниками стала некоректна робота алгоритмів програмного забезпечення

Про це заявив перший заступник голови "Роскосмосу" Олександр Іванов, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

"Причиною аварії стала недосконалість алгоритмів програмного забезпечення системи управління розгінного блоку "Фрегат", яке проявилося під час запуску саме з космодрому "Східний", – сказав він.

Іванов зазначив, що алгоритм роботи системи управління привів до некоректного визначення орієнтації блоку після відділення від ракети-носія при невірно виставлених початкових азимутах ракети-носія та розгінного блоку на стартовому комплексі.

"Існуючі методи математичного моделювання не могли виявити подібної помилки", – сказав він.

Іванов також підкреслив, що за результатами роботи комісії ніяких зауважень до роботи космодрому та ракети-носія "Союз" не виявлено. Сам блок "Фрегат" також відпрацював в повній відповідності із закладеним алгоритмом.

"Однак через сукупність перерахованих вище причин на момент відділення розгінного блоку від носія помилка по обертанню становила 363°. "Фрегат" почав розворот, але просто не встиг його відпрацювати, оскільки, згідно з циклограмою польоту, включився маршовий двигун, який надав імпульсу при невірно орієнтованому блоці, після чого почалося його падіння в океан", – підсумував посадовець.

Нагадаємо, учасникам ганьби з "Союзом" на Росії замість медалей роздадуть "пенделів".

Довідка: 28 листопада супутник "Метеор-М", запущений російською ракетою "Союз 2.1б" з космодрому "Східний", не вийшов на цільову орбіту.

Ймовірною причиною падіння російської ракети стала помилка у польотному завданні, яка призвела до невірної орієнтації.

Зазначається, що тритонний супутник "Метеор-М", що був застрахований на загальну суму 2,6 млрд рублів, згорів в атмосфері, а його уламки потонули в Атлантичному океані.

Вартість пуску "Союз-2.1б" зі Східного оцінюється у 3 млрд рублів. Після аварії "Роскосмос" скоротив кількість запланованих стартів з нового космодрому на найближчі кілька років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme