У Міноборони заявили про мільйонні збитки через корупцію в ЗСУ

Начальник управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони Вадим Приймак заявив про те, що через корупцію у сфері будівництва житлово-казарменого фонду державі завдали збитків на суму понад 2,5 млн грн, а корупція у сфері відновлення боєздатності та постачання бронетехніки в ЗСУ стала причиною розкрадання держкоштів на суму понад 2,3 млн грн

Про це він заявив під час онлайн-брифінгу, інформує Depo.ua.

"Зокрема, досліджувалося питання наявності корупційних ризиків у таких сферах: будівництво об'єктів житлово-казарменого фонду. За результатами, встановлені факти порушення антикорупційного законодавства та нанесення збитків державі на суму понад 2,5 млн грн. Матеріали направлені в Державне бюро розслідувань, досудове слідство триває. Відновлення боєздатності та постачання бронетехніки в Збройні сили України. Встановлено факти незаконних махінацій, пов'язаних з розкраданням державних коштів на суму понад 2,3 млн грн. За результатами проведення перевірки матеріали направлені в ДБР, відкрито кримінальне провадження. Слідство триває", – заявив Приймак.

Він також повідомив про те, що досліджували питання нецільового використання коштів під час ремонту та виготовлення боєприпасів, законності прийняття рішень щодо розподілу службового житла, питання якості елементів речового забезпечення, зокрема, мова йде про бронежилети "Корсар".

Також досліджували нецільове використання земель оборони і незаконну передачу об'єктів Військово-морських сил, корупційних ризиків в діяльності і філій концерну "Військторгсервіс".

"За результатами виявлені факти порушення антикорупційного законодавства та нанесення збитків державі. Сума збитків уточнюється, а матеріали службового розслідування будуть направлені в правоохоронні органи", – пояснив Приймак.

За його словами, всього в 2020 році правоохоронні органи отримали 130 матеріалів про корупційні правопорушення та пов'язані з ними правопорушення. З них 15 правопорушень – кримінальні, ще 115 – адміністративні.

Крім того, з початку цього року уповноважені підрозділи щодо запобігання корупції перевірили 105 повідомлень про можливі порушення. Також перевірили заходи контролю над дотриманням вимог законодавства про врегулювання конфлікту інтересів.

"Перевірялося дотримання антикорупційного законодавства та надавалася методична допомога в 14 органах військового управління, 15 обласних і районних центрах комплектування і соціальної підтримки, 36 військових частинах, 3 військово-медичних центрах, 11 територіальних підрозділах квартирно-експлуатаційної служби та 17 державних підприємствах, які належать до сфери управління Міністерства оборони", – розповів Приймак.

Також, за його словами, до повноважень підрозділів з питань запобігання корупції також входять аналіз потенційних та наявних контрагентів Міністерства оборони України та надання інформації про них міністру оборони.

"Робота в тому напрямку вже проводиться", – запевнив Приймак.

Нагадаємо, 4 червня 2018 року САП відкрила провадження за результатами державного фінансового аудиту діяльності концерну "Військторгсервіс" Міністерства оборони України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"