У Бундестазі хочуть "активізувати" мирний процес на Донбасі

У Бундестазі ініційовано розгляд проекту про активізацію мирного процесу на окупованому Донбасі

Про це 9 травня повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду"

"На слуханнях у Бундестазі, ініційованих фракцією вільних демократів (Фракція Вільної демократичної партії Німеччини - ред.) підтримав нову ініціативу німецьких лібералів щодо активізації мирного процесу на окупованому сході України", - повідомив Мельник.

Дипломат додав, що тепер обговорення ініціативи має відбутися "у комітеті і пленумі".

Як повідомляло Depo.ua, план вільних демократів передбачає розробку до мінських домовленостей додаткового плану дій з обов'язковими термінами виконання.

Крім того, цей додатковий план дій має також містити стимули, що заохочували б до виконання, та конкретні наслідки в разі його недотримання. Як Росії, так і Україні потрібно втілювати в життя зроблені в мінських угодах обіцянки, кажуть у ВДП.

Окрім того, уряд ФРН всередині ЄС має просувати "новий або ж додатковий цивільно-поліцейський компонент місії ООН". Він має першочергово перебрати на себе суверенні повноваження у співпраці з місцевими українськими органами безпеки. Щодо наявних на сьогодні спостережних та інших місій за участі ЄС, приміром EUAM (місія ЄС задля реформи українського сектора безпеки. - Ред.), то їх слід значно розширити, зазначається в ініціативі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook