ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Турчинов: Росія сформувала на Донбасі військові підрозділи "Ваффен-СС"

На Донбасі зараз воюють не змішані російсько-терористичні угрупування, як це було з початку окупації, а структуровані військові підрозділи регулярної армії Росії
Depo.Війна
27 серпня 2015 14:23
ФОТО: depo.ua

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За його словами, саме протягом цього літа відбулись кардинальні зміни у характері військових дій російської армії на Сході України.

"На окупованій території Донбасу військовим керівництвом Росії завершено створення потужного сухопутного з'єднання, основу якого становлять два армійські корпуси, що підготовані до проведення активних наступальних дій. Керівництво і забезпечення 1-го і 2-го армійських корпусів здійснюється спеціально створеним 12-м командуванням резерву Південного округу ЗС РФ (штаб розташований у м. Новочеркаськ, Ростовська область РФ), - розповів Турчинов.

Він зазначив, що основні командні і штабні посади у цих армійських корпусах посідають кадрові російські офіцери.

За його даними, рядовий склад корпусів складається до 40% з мешканців окупованої території Донецької та Луганської областей, а також з контрактників та найманців із Росії, які набули бойового досвіду під час військових дій на Донбасі та у "гарячих точках" Росії. Штатна чисельність двох корпусів - до 35 тисяч чоловік.

"Додатково на окупованій території знаходиться військовий резерв у складі 21 тактичної групи ЗС Російської Федерації (15 батальйонних, 6 ротних) чисельністю понад 9 тисяч чоловік. На східному кордоні нашої країни сконцентровані ще 53 тактичні групи Збройних Сил РФ (39 батальйонних, 14 ротних) чисельністю 50,5 тисяч чоловік, - поінформував секретар РНБО.

Крім того, за його словами, особливості формування і функціонування корпусів свідчать про те, що росіяни обрали для їх створення модель, апробовану керівництвом Німеччини під час Другої світової війни, відому як "Ваффен СС".

Командування всім угрупуванням окупаційних російських військ здійснює генерал-полковник Сердюков Андрій Миколайович, начальник штабу - перший заступник командувача Південним військовим округом.

"Зокрема, командування 1-м армійським корпусом до початку серпня 2015 року здійснювалось генерал-майором російської армії Завізйоном Олексієм Володимировичем, відрядженим з посади начальника штабу 41-ї армії Центрального воєнного округу ЗС РФ, що використовував документи прикриття на прізвище Пілєвін. Командир 2-го армійського корпусу - генерал-майор російської армії Нікіфоров Євген Валерійович (документ-прикриття на прізвище Моргун), відряджений з посади заступника Командувача 58-ї армії Південного військового округу ЗС РФ. Тут також відбулася ротація. Донедавна корпусом командував генерал-лейтенант Юдін Сергій Сергійович, який очолював штаб 20-ї армії Західного військового округу ЗС РФ", - заявив Турчинов.

Довідка:

"Ваффен СС" - військові підрозділи СС, які брали участь у боях на фронті під час Другої світової війни. Через недостачу власного мобілізаційного ресурсу керівництво Німеччини прийняло рішення брати на службу добровольців, які були громадянами окупованих країн.

Більше новин про військовий конфлікт на Донбасі читайте в розділі Війна.depo.ua.