Турчинов пояснив, чому так і не запровадив воєнний стан

Наприкінці лютого 2014 року в Україні не запровадили воєнний стан, щоб не зривати президентські вибори

Про це під час допиту в суді у справі державної зради Віктора Януковича заявив колишній виконувач обов'язків президента України і чинний секретар РНБО Олександр Турчинов, передає Depo.ua.

"27 числа ввечері я дав наказ підготувати указ про введення воєнного стану. Який до речі, не дає право вільного застосування зброї, для цього є оголошення війни. 28-го на засіданні Радбезу я планував отримати підтримку цьому рішенню. Але указ не може працювати, якщо не схвалить Верховна Рада. Саме тому 28 лютого я зібрав лідерів політичних сил і фракцій, щоб отримати політичну підтримку", - сказав Турчинов.

Але, з іншого боку, політики розуміли, що такий воєнний стан може сильно затягнутися.

"Справді, багато політичних лідерів того часу розуміли, що російська агресія може затягнутися на необмежено довгий час. Були підстави вважати, що введення воєнного стану призведе до зриву виборів, а в мене буде необмежена влада і час.

Саме тому за це рішення проголосував лише я один. При цьому я розумів, що отримання легітимного президента посилить позиції України. Я змушений був погодитися, адже поки Янукович вважається Росією легітимним президентом, є постійна небезпека вторгнення", - пояснив Турчинов.

Нагадаємо, що сьогодні в суді Турчинов також розповів про загрозу російського бліцкригу на південь і схід України з метою повернення до влади Януковича і неможливість України "спалити" всі свої боєздатні війська у Криму.

Довідка: 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

У грудні в суді, зокрема, допитали екс-прем'єра Арсенія Яценюка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Наразі наразі перебуває на стадії допиту свідків. 24 січня, зокрема, допитали голову Верховної Ради Андрія Парубія, який засвідчив, що з 20 лютого 2014 року російські війська без розпізнавальних знаків почали захоплення Криму.

18 січня не під камери екс-охоронці Януковича розкрили подробиці втечі з України свого шефа за часів Майдану.Так, за їхніми свідченнями, Янукович зі свитою тікав до Криму з-під Бердянська на російських гелікоптерах, а потім - літаком на Росію. Водночас охоронці не підтвердили інформацію про замахи на життя Януковича в той час.

А 14 лютого на суді заслухали екс-депутата Держдуми Росії Іллю Пономарова, який, зокрема, зазначив, що саме лист-звернення вже відстороненого тоді президента України Віктора Януковича став основним аргументом для надання президенту Росії Володимиру Путіну права на використання збройних сил на території України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme