Турчинов обіцяє знову послати військові кораблі через Керченську протоку

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявляє, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку

Про це він сказав в інтерв'ю "ВВС News Україна", відповідаючи на питання, чи будуть українські військові кораблі ще намагатися пройти через Керченську протоку, інформує Depo.ua.

"Так. Це для нас принципово. Якщо ми зупинимось і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму", – сказав Турчинов.

Він додав, що з проходженням кораблів не можна зволікати.

"Ми пропонуємо і нашим партнерам взяти участь у цьому проході з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі. Будемо запрошувати представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій, щоб вони були присутні на наших кораблях, для того, щоб довести всьому світу, що Україна та її моряки не порушують жодних законів і міжнародних правил", – сказав Турчинов.

Він також додав, що було б логічно, щоб в Азовському морі на допомогу Україні з'явились кораблі НАТО.

"Поки що така наша ініціатива не отримала відповіді. Але я сподіваюся, що під час наступного проходу українських військових кораблів через Керченську протоку вони хоча б відправлять до нас своїх спостерігачів", – підсумував секретар РНБО.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

19 грудня Олександр Турчинов заявив, що нові ракетні комплекси допоможуть Україні захищатися в морях і дозволять знищити Керченський міст.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія