Тероризм в дії: Для чого ФСБ викрадає українських військових на кордоні з Кримом

Росія далеко не вперше викрадає громадян України, роблячи з них потім заручників, але останнім часом такі випадки значно почастішали

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Тероризм в дії: Для чого ФСБ викрадає ук…

Так, за трохи більше місяця викрадено двох українських військовослужбовців на адміністративній межі з окупованим Кримом.

Лише 27 квітня оперативники СБУ задокументували факт незаконного затримання представниками ФСБ Росії молодшого сержанта Держприкордонслужби України, а вже вранці 30 травня біля з наглядового поста в районі півострова Чонгар зник український десантник.

З першим українцем все більш-менш зрозуміло – вже встановлено, що ФСБ схиляла чоловіка до конфіденційного співробітництва для одержання інформація щодо організації бойових чергувань підрозділами Держприкордонслужби. Навіть відомо, що за допомогою насилля і тортур з нього вибили зізнання у нібито навмисному перетині адмінмежі з півостровом.

Набагато заплутаніше виглядає ситуація з другим бійцем – старшим солдатом 13-го батальйону 95-ї десантно-штурмової бригади Євгеном Добринським. За попередніми висновками, військовослужбовця викрали під час несення служби, тому що "недалеко від наглядового поста були виявлені сліди боротьби з невідомими особами". Далі версії розходяться.

За офіційною інформацією, яку озвучив начальник служби зі зв'язків з громадськістю командування десантно-штурмових військ ЗСУ, майор Валентин Шевченко, разом з Євгеном Добринським у ніч чергування було ще кілька українських військових. Однак, хто вони, де вони зараз і чому вони допустили те, що сталося, – майор вирішив не розповідати.

"За попередньою інформацією, він міг бути викрадений, адже неподалік розміщення військовослужбовця до даного об'єкта були виявлені сліди боротьби. Хочу зазначити, що особовий склад, який задіяний в несенні служби в даному районі має при собі зброю, боєприпаси та засоби радіозв'язку. На цих військових об'єктах проводилося чергування по кілька військовослужбовців. Хочемо відразу сказати, що зброя і амуніція даного військовослужбовця в наявності", – розповів Шевченко.

Про те, хто і для чого міг викрасти українського військового, в ЗСУ прямо не говорять. Лише зазначають, що військовослужбовець не мав причин покидати місце несення служби.

Читайте також: Зміни під шумок карантину: Як у Зеленського перетворюють воїнів ЗСУ на кріпаків.

Водночас, журналіст Юрій Бутусов наполягає, що зниклий військовий перебуває у російських окупантів в Криму. За його даними, представник російських спецслужб близько десятої години 31 травня вийшов на зв'язок із батальйоном, де служить військовий, і намагався уточнити особисті дані солдата

"Очевидно, противник буде оформляти його, як нібито порушника кордону РФ, і найближчим часом буде використовувати нашого солдата в своїй пропаганді", – припустив журналіст.

Завдяки Бутусову також відомо, що зниклий десантник Євген Добринський перебував на спостережному пункті "Берлога", який, по суті, находиться на передовій – далі вже окупанти. Також журналіст стверджує, що у ніч чергування Добринський перебував на посту один (не збігається з офіційною версією, але багато що пояснює) і у момент викрадення був без зброї (збігається з офіційною інформацією про те, що зброя бійця не зникла).

На що варто звернути увагу в цих історіях. По-перше, два викрадених росіянами українських військовослужбовця протягом майже одного місяця – це, яка не яка, тенденція. Очевидно, у ФСБ РФ це діло поставлене "на потік" і незабаром будуть нові викрадення, або, принаймні, спроби. Адже, чим більше українських бранців знаходиться у російському полоні, тим більше важелів тиску на представників української влади отримують російські терористи під час Мінських та "нормандських" переговорів.

По-друге, росіянам й справді притаманно використовувати полонених українців у своїй пропаганді. Спочатку вони за допомогою тортур і насилля (як фізичного, так і психологічного) "вибивають" з бранців необхідне їм "зізнання" у самовільному несанкціонованому перетині кордону, відеозапис якого потім тиражують російські "ЗМІ" у форматі антиукраїнської пропаганди.

Ну і по-третє, вже традиційно командування ЗСУ намагається замести сліди, і не менш традиційно робить це дуже незграбно. Адже в офіційній версії, що називається, багато "білих плям": якщо військовослужбовець був на посту не один і зі зброєю, то чому присутні сліди боротьби, але зник лише один боєць, а його зброя залишилась на місці?

Що цікаво, подібне у подачі офіційної інформації з боку військового відомства трапляється вже не вперше. Але все ще незрозуміло – для чого це робиться?

Читайте також: Навіщо Міноборони робить з нас ідіотів.

Менше з тим, сподіваємось, відповіді на всі питання і сумніви ми незабаром таки отримаємо. Принаймні, дізнаємося більш збалансовану версію подій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme