Танк Т-72АМТ: Чим небезпечна українська модернізація радянського Т-72

Відео випробувань танка Т-72АМТ у себе розмістив президент Петро Порошенко. Очевидно, що цю модель ми побачимо у Києві на параді до Дня незалежності України

Танк Т-72АМТ: Чим небезпечна українська…

Фото: Укроборонпром

Окрім президента України про випробування танка повідомила і прес-служба "Укроборонпрому".

Там заявили, що модернізований, по суті радянський Т-72, має змогу стріляти високоточними керованими ракетами "Комбат" від підприємства Концерну ДККБ "Луч". Ракета має напівавтоматичне наведення по лазерному променю і здатна на відстані до 5 км пробити не менше 750 мм броні. Це дозволить знищити будь-який російський танк, навіть Т-90. таких ракет лише за 2015-й рік було поставлено у частини в кількості 380 штук.

Сама ж гармата Т-72АМТ лишилася радянською.

"Саме можливість ведення вогню "Комбатом", є однією з головних особливостей Т-72АМТ, який є модернізованою версією Т-72А. Завдяки використанню нової високоточної зброї можливо знищити бронетехніку противника на дальності до 5 км. Таким чином, дальність ведення вогню танку Т-72АМТ у два рази більша ніж у Т-72А", - пише сайт "Укроборонпром".

Окремо варто сказати, що про модернізацію Т-72А до виду Т-72АМТ Київським бронетанковим заводом говорили ще рік тому. В серпні 2017-го нову машину представили і з того часу вона проходить випробування на полігонах. Цілком можливо, що саме до 24-го серпня цього року Т-72АМТ буде взятий на озброєння, втім наразі про такі плани не повідомляється.

Окрім вогневої потужності окрему увагу спеціалісти "Київського бронетанкового заводу" приділили захисту машини. Він у нього нового покоління, з елементами динамічного захисту та протикумулятивними решітками. Останні чудово впоралися із викликами війни на Донбасі. У модернізованого танка ними прикрили задню частину башти і моторно-трансмісійне відділення.

На захисті хочеться зупинитися окремо. На Т-72АМТ встановлена модифікація "Щит-72" комплексу динамічного захисту "Ніж", що являє собою подальший розвиток останнього. Він розроблений БЦКТ "Мікротек". Та і загалом кількість елементів захисту, як пасивних так і динамічних, на Т-72АМТ суттєво збільшилася

Окрім цього, особливу увагу було приділено прицільному комплексу та засобам спостереження. Новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу та нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами. Також у Т-72АМТ встановлений комплект з двох цифрових радіостанцій з захищеним каналами зв‘язку, що дозволяє напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. Мова про турецькі Aselsan і українську "Либідь К2". До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.

Якщо говорити про прицільний комлекс модернізованого танка, то основою для денних і нічних танкових боїв є комбінований оглядово-прицільний комплекс 1К13-49 "Неман" від Т-72Б, що забезпечує огляд і наведення в телевізійному і інфрачервоному каналах, а також напівавтоматичне лазерне наведення ТУР.

Загалом прилади наведення у новій українській машині від російських та білоруських конструкторів. На цьому відносна "зрада" не завершується. Т-72АМТ має 840-сильний російський дизельний двигун В-84-1, хоча вітчизняні виробники у Харкові роблять аналоги.

Також треба відмітити заміну кулемету на башті танка. Вона йде від танка Т-64БВ - 12,7 мм кулеметна установка з дистанційним управлінням.

В цілому, можна говорити про досить успішну модернізацію як для ЗСУ, так і для експорту. Від Т-72 у світі відмовляться ще не скоро, а в нас достатньо матеріалу для того, щоб модернізувати радянське минуле. На момент розвалу СРСР Україна мала 1269 танки Т-72А.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme