Т-90 на Донбасі. Що за танки Путін перекинув в Україну

Росія використовувала в боях на Донбасі бойовий танк T-90 і його модифікації, які є найпотужнішою бронетанковою технікою на озброєнні сухопутних військ Росії

Depo.Війна
20 квітня 2017 14:30
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому Bellingcat. У ньому наводяться докази присутності Т-90 та його модифікацій на Донбасі в 2014-му році, з фотографіями та геолокацією.

Що це за танк

Танк Т-90 представляє собою вдосконалений Т-72Б, прийнятий на озброєння російською армією в 1993 році з бойовою масою 46,5 тонн і екіпажем у складі 3 чоловік. Україні ніколи не поставлявся. Поява танка викликана необхідністю модернізації існуючих зразків з урахуванням досвіду війни в Перській затоці, а також переорієнтацією виробництва на російські комплектуючі. У середній частині Т-90 встановлена ​​низька плоска вежа зі зміщеною вправо командирською баштою. Лобова частина вежі укріплена активною плитковою бронею другого покоління. Навісні блоки броні можуть бути встановлені і на даху вежі, створюючи додатковий захист від ураження з повітря.

Сидіння механіка-водія знаходиться в передній частині корпусу танка. Над ним розташовується люк і оптична система. Носова частина танка обладнана гострокутним відвалом, забезпеченим кріпленням для мінного трала КМТ-6.

Броньовий захист лобової частини корпусу і вежі Т-90 являє собою багатошарові комбіновані броньові перешкоди, які забезпечують стійкість до більшості типів бронебійних підкаліберних і кумулятивних снарядів танкових і протитанкових гармат.

Озброєння

Як основне озброєння на Т-90 встановлена гладкоствольна 125-мм гармата 2А46М.

У боєкомплект гармати Т-90 введений осколково-фугасний снаряд з електронним дистанційним підривником. Праворуч від гармати розташований спарений 7,62-мм кулемет ПКТ. На башті розміщується 12,7-мм зенітний кулемет НСВТ, оснащений системою дистанційного керування 1Ц29 зі стабілізацією у вертикальній площині. 125-мм гармата танка пристосована для стрільби ПТУР АТ-11 з лазерним наведенням. Дальність стрільби ПТКР становить 4000 м. Комплекс управління вогнем 1А45 дозволяє навіднику і командиру вести прицільну стрільбу артилерійськими пострілами з гармати вдень і вночі з місця і в русі, керованими ракетами - з місця.

До складу комплексу входять система управління вогнем 1А42, комплекс керованого озброєння 9ДО119 "Рефлекс", приборно-наглядовий комплекс командира ПНК-4С і тепловізійний танковий комплекс Т01-П02Т. Таким чином, танк Т-90 здатний вразити більшість танків і вертольотів противника, залишаючись поза зоною досяжності.

Боєкомплект становить 43 постріли, 1250 патронів калібру 7,62-мм, 300 патронів калібру 12,7-мм.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна

Мітки: танк, Росія