ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Свідки повідомили про страту терористами на Донбасі 134 осіб, - ГПУ

Свідки у кримінальному провадженні повідомили про масові страти, скоєні бойовиками "Л-ДНР" і військовими Росії на Донбасі

Depo.Війна
19 червня 2017 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить відповідь Генеральної прокуратури України на запит РБК-Україна, повідомляє Depo.ua.

Зазначається, що на цей час у досудовому розслідуванні допитано як потерпілих понад 900 осіб, які безпосередньо утримувалися у полоні та зазнали тортур, катування та нелюдського поводження з ними з боку представників терористичних організацій.

"Зокрема, потерпілі повідомили, що вони були свідками вбивства 134 військовослужбовців та цивільних осіб, 121 з яких на цей час не ідентифіковано. Разом із тим, під час розслідування виявлені факти вбивства військовослужбовцями Збройних сил Російської Федерації та учасниками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" полонених військовослужбовців та цивільних осіб. На цей час з показань допитаних потерпілих ідентифіковано 13 осіб, що були вбиті учасниками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР", – йдеться у відповіді.

Підкреслюється, що, відповідно до показань, мали місце факти масових вбивств у містах Слов'янськ, Горлівка, Макіївка та в районі міста Іловайськ Донецької області.

На причетність до вчинення вказаних злочинів на даний час слідчим шляхом перевіряється більше десяти осіб з числа бойовиків терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" та військовослужбовців Збройних сил Росії.

Минулого літа в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 по травень 2016 року" зазначалося, що в результаті страт на Донбасі загинули кілька сотень людей.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна