ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суркову наверзлося, що Росія зупинила в Україні громадянську війну

Радник президента Росії Владислав Сурков назвав свою країну "найбільш ефективним миротворцем" і навів як приклад ситуацію на Донбасі

Depo.Війна
30 листопада 2017 17:51
ФОТО: depo.ua

Про це він стверджує в інтерв'ю ТАСС, передає Depo.ua.

"Наша країна – найефективніший миротворець. Це очевидно. Саме Росія зупинила повномасштабну громадянську війну в Україні", - сказав Сурков.

Він стверджує, що припинення сторонами конфлікту наступальних операцій, перетворення лінії фронту в лінію дотику і взагалі все Мінські угоди начебто стали результатом виконання "мирного плану Путіна", оприлюдненого влітку 2014 року.

"Цей план, незважаючи на всі труднощі і затримки, послідовно виконується. Недавня підтримка нашим президентом пропозиції Віктора Медведчука (представника України в гуманітарній підгрупі Контактної групи, – ред.) щодо обміну полоненими – ще одне тому підтвердження", – сказав Сурков.

Радник президента Росії також стверджує, що в проекті резолюції Радбезу ООН щодо спрямування контингенту Організації для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ на Донбасі Росія начебто "виступила з реалістичною мирною ініціативою".

Нагадаємо, що проект резолюції Росії щодо миротворців ООН на Донбасі пропонує узгоджувати формат місії з терористами ОРДЛО.

Довідка: Україна, її західні союзники з одного боку та Москва, яка не визнає себе учасником конфлікту на Донбасі, з іншого, мають різні позиції щодо мандата такої місії ООН.

Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці повинні перебувати на всій окупованій території, включаючи неконтрольовану частина державного українсько-російського кордону.

Свій план по введенню миротворчої місії на Донбас запропонували також США. Відомо, що він складається майже з 30 пунктів, одним з яких є розширення зони присутності місії і збільшення її чисельності.

Крім того, ЗМІ, посилаючись на джерела в Білому домі, повідомляли, що США мають намір запропонувати розмістити на сході України 20 тисяч миротворців. Цей план обговорювався під час зустрічі у Белграді помічника президента Росії Суркова із спецпредставником США по Україні Куртом Волкером і, як відомо, по більшості пунктів Москва його не підтримує.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна