Суд у справі MH17: Свідок заявив, що біля "Бука", який збив "Боїнг", були російські спецслужби

Міжнародна слідча група з розслідування катастрофи "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" над Донбасом отримала свідчення про те, що поруч з ракетною установкою "Бук", з якої 17 липня 2014 року було збито літак, знаходилися співробітники російських спецслужб, імовірно ФСБ

Про це було оголошено на засіданні суду у справі про катастрофу "Боїнга", який проходить в Нідерландах, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода". У вівторок на суді виступили представники прокуратури.

Свідок, на якого посилається сторона обвинувачення, засекречений під кодовим позначенням М58. Стверджується, що це колишній боєць загонів так званої "ДНР". Він також стверджує, що екіпаж "Бука" говорив "з російським акцентом" – ймовірно, мають на увазі, що мова не йшла про уродженців України. Свідок заявляє, що присутні на місці запуску ракети "були задоволені, коли їм сказали, що збитий військовий транспортний літак. Однак, коли перші люди повернулися з місця аварії, виявилося, що це цивільний борт".

Звинувачення також заявило, що у нього є свідки, безпосередньо бачили запуск ракети з "Бука".

Прокурори пояснюють, що багато свідків засекречені для того, щоб убезпечити їх від можливого переслідування з боку підтримуваних Росією сепаратистів. Прокурор Тейс Бергер також назвав "реальним сценарієм" ситуацію, при якій Росія може використовувати свої спецслужби, щоб встановити особи цих свідків.

Адвокати одного з обвинувачених, Олега Пулатова, клопочуть про розсекречення свідків.

Слідча група також прийшла до висновку, що російські спецслужби – ГРУ і ФСБ – причетні до вбивств і збройного конфлікту на Україні. Зокрема, в перехоплених розмовах сепаратисти постійно обговорюють вказівки з Москви про розправу над тими чи іншими особами.

Прокуратура Нідерландів також звинуватила Росію в спробах перешкодити розслідуванню катастрофи "Боїнга". Зокрема, зроблені після катастрофи заяви Міноборони Росії були названі "маніпуляцією". Прокурори заявили про дезінформацію, яку, за їхніми словами, почала поширювати російська влада і державні телеканали, щоб заплутати розслідування.

Нагадаємо, 9 березня стартував судовий процес у справі про авіакатастрофу малазійського Boeing 777 на Донбасі в 2014 році, внаслідок якої загинули 298 осіб. Однак жоден з підозрюваних не з'явився на суд.

Також повідомлялося, що підозрюваний у справі МН17 росіянин Сергій Дубінський веде розкішний спосіб життя в Росії та не боїться судового засідання у справі про збиття літака рейсу МН17, що сталося у 2014 році на Донбасі.

Журналісти з'ясували, що один з обвинувачених у справі про катастрофу малайзійського Boeing в небі над Донбасом у 2014 році Олег Пулатов навчався з чинним заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком в Київському військовому училищі ім. Фрунзе.

Головуючий в окружному суді Гааги у справі про катастрофу рейсу МН17суддя Хендрік Стейнхьойс заявив, що для винесення рішення в справі про причетність чотирьох осіб до трагедії знадобиться більше двох тижнів.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що початок судового розгляду у Нідерландах справи MH17 та чотирьох обвинувачених не є припиненням розслідування. Слідство триває, як в Україні, так і на рівні оновленої міжнародної спільної слідчої групи. 

Довідка: Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme