Старий новий гелікоптер: Який ударний вертоліт отримають ЗСУ на базі Мі-2
Якщо вірити офіційним заявам, то дуже скоро українська армія отримає сучасний бойовий гелікоптер вітчизняного виробництва
- Головна
- Руслан Рудомський
-
2 липня 2020 09:00

Днями Міністерство оборони України і запорізька авіабудівна компанія "Мотор Січ" активізували роботу над створенням легкого ударного гелікоптера для Збройних сил України.
Більше того – з цією метою державне НДІ випробувань та сертифікації озброєння і військової техніки спільно з "Мотор Січ" створили спеціальний вертоліт-лабораторію на базі модернізованого Мі-2.
Як зазначають розробники, вертоліт-лабораторія обладнаний сенсорами, які дозволяють зафіксувати всі необхідні параметри польоту. А для оцінки використання озброєння були встановлені спеціальні ферми для розміщення зброї і підвісних контейнерів.
Базою для лабораторії став Мі-2МСБ від "Мотор Січ". У порівнянні з базовою версією Мі-2, він отримав більш потужні двигуни, редуктор власного виробництва, сучасну авіоніку, системи навігації та зв'язку. На фінальній стадії знаходиться освоєння виготовлення лопастей до вертольота.
Наразі одним з небагатьох питань, які потрібно вирішити при створенні ударного гвинтокрила, залишається розробка фюзеляжу.
Що собою представляє
Мі-2МСБ "Надія" – це український варіант модернізації радянського багатоцільового вертольоту Мі-2, розроблений компанією "Мотор Січ". МСБ в назві розшифровується, як Мотор Січ Богуслаєв.
На вертоліт Мі-2МСБ встановлюють сучасний двигун АІ450М (розроблений ДП "Івченко-Прогрес" і виробляється на ПАТ "Мотор Січ") потужністю 465 к.с., частково встановлена нова авіоніка, що кардинально відрізняє його від Мі-2.
Новий двигун потягнув за собою зміни в конструкцію силового набору, паливної, масляної і протипожежної системи, системи охолодження двигунів, а також установку капотів нової конфігурації, виготовлених з композитних матеріалів.
Також було внесено зміни в бортове обладнання: допрацьована система управління (передбачається нова панель управління з рідкокристалічними моніторами виробництва київського ВАТ НТК "Електронприлад"), встановлені станція супутникової GPS-навігації СН-4312У, аварійний радіомаяк ARTEX C406-1НМ, сигналізатор обмерзання СО-121ВМ і прилад реєстрації польотних даних БУР-4-1-07-02.
На заводі запевняють, що це абсолютно інша машина за всіма характеристиками: шуму, паливної економічності на висоті. Вантажопідйомність стала в рази вище і складає 3700 кг. Максимальна швидкість модернізованого гелікоптера складає 250 км на годину, а практична стеля – 5000 метрів.
Вертоліт у польоті обслуговує екіпаж з 1-2 чоловік, а на борт він може взяти до 8 чоловік особового складу.
Читайте також: Старий новий літак-розвідник: Що за Су-24МР модернізують для ЗСУ.
Використання
В принципі, Мі-2МСБ "Надія" – це військова машина, що мала б бути прийнята на озброєння України вже в 2015 році, однак цього досі не сталося.
Цей легкий ударний вертоліт призначений для виконання оперативно-тактичних завдань в інтересах підрозділів Збройних сил, боротьби з живою силою і бронетехнікою противника.
Планується, що Мі-2МСБ матиме версії протитанкову, розвідувальну та корабельного базування.
Машина буде обладнана двома фермами для розміщення блоків Б8В20А некерованих ракет (блок з 20 напрямних для 80-мм реактивних снарядів) або універсальних гарматних контейнерів УПК-23-250 (гарматний контейнер з двоствольною 23-мм гарматою ГШ-23Л з боєкомплектом 250 снарядів).
Перспективи
Розробники зазначають, що нова модель може зайняти порожню нішу бойових і розвідувальних легких вертольотів в українській армії. І вони мають рацію – ця ніша наразі й справді, якщо й не зовсім порожня, то дуже проблемна.
"Якщо з транспортними вертольотами у нас більш-менш "ОК", тобто вони у нас є, ремонтуються, капіталізуються, хоч трошки так-сяк модернізуються, то з ударними – проблема", – говорив у грудні 2019 року представник "Українського мілітарного порталу" Юрій Збанацький. З того часу ситуація практично не змінилася.
На озброєнні ЗСУ перебуває ударний вертоліт Мі-24. Це радянська розробка 1970-х років. У 2014 році його активно застосовували на Донбасі, але не надто успішно.
"Вони виконували завдання з нанесення ударів по скупченнях бойовиків, прикривали сухопутні підрозділи. Переважно працювали некерованими ракетами С-5 – практично, це було їхнє основне озброєння. Тільки поодинокі випадки були, коли використовувалися протитанкові керовані ракети", – зазначив редактор інтернет-ресурсу militaryaviation.in.ua Денис Томенчук.
Але застарілим було не тільки озброєння на вертольотах, а й системи захисту, що робило їх вразливими для ПЗРК бойовиків. Як наслідок, у 2014 році ЗСУ на Донбасі втратили 10 вертольотів, половина з яких – Мі-24. Тому актуальність появи на озброєнні ЗСУ нового сучасного ударного вертольоту важко переоцінити.
Як мінімум в Україні цей вертоліт матиме попит. А може й не лише, адже найближчими аналогами подібних машин в арміях інших країн світу є Boeing AH-6, Bell OH-58 Kiowa, Bell ARH-70. Якщо модель вийде дуже вдалою і конкурентною за ціною, то Україна зможе вийти й на міжнародні ринки.
Читайте також: План розвитку повітряних сил: Яким буде майбутнє української бойової авіації
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 00:11 Хрещення Господнє: Привітання, смс і листівки ФОТО
- 23:57 У Чорному морі знайшли тіла двох українських моряків із затонулого судна Arvin
- 23:48У Шкарлета дозволили вишам видавали дипломи з відзнакою
- 23:45Тренер Каштру загадково висловився про можливість продовження контракту з "Шахтарем" ФОТО
- 23:25 Білик і ще одна українська співачка їздили до Лукашенка на прийом
- 23:23Ще один відомий український футболіст вирішив продовжити кар'єру на Росії ФОТО
- 23:07На столичній Борщагівці на смерть замерз індієць, який працював двірником ФОТО
- 23:07Судно, на якому перебували українські моряки, затонуло за п'ять хвилин
- 23:01 Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)
- 22:58 Дружина футболіста Малиновського "розвіяла" чутки про свого чоловіка ФОТО
- 22:55Зеленський призначив заступницю Єрмака головою Ради з розвитку малого бізнесу
- 22:37На Росії затримали понад 70 людей за підтримку Навального Відео
- 22:34Поплатилися за помилки: Як "Динамо" "Легії" програвало в Еміратах (ОГЛЯД МАТЧУ) ФОТО Відео
- 22:26Дубінський відхрестився від плівок Деркача
- 22:11Штрафи, громадські роботи й арешт: "Слуги" хочуть карати за прояви сексизму
- 22:10Колишній воротар "Чорноморця" похизувався пивом, яке йому надіслав Мессі ФОТО
- 22:06 ЗМІ повідомили, скільки насправді українці платитимуть за газ
- 21:56Пушилін заговорив про розширення "Л-ДНР": Нам нужна вся "Новороссия" Відео
- 21:45Перспективна українська тенісистка не має гарантії, що виступить на Australian Open ФОТО Відео