Служба для непридатних за здоров'ям: В чому Рада пішла назустріч військовим

Чинна українська влада продовжує в "турборежимі" впроваджувати зміни у законодавство, яке стосується військової служби

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Служба для непридатних за здоров'ям: В ч…
Фото: скріншот

Вчора, 16 червня, Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому проект Закону № 2592 про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами України військової служби.

З пояснювальної записки випливає, що прийняття цього закону обумовлено двома моментами:

1. Необхідністю надання, як додаткових державних гарантій у сприянні працевлаштуванню, можливості військовослужбовцям Державної прикордонної служби України і Служби безпеки України, визнаним військово-лікарськими комісіями за станом здоров'я непридатними до військової служби, як і військовослужбовцям Збройних сил України, за певних умов бути залишеними на військовій службі.

2. Необхідністю надання, як додаткових державних гарантій у сприянні працевлаштуванню, можливості особам, звільненим з військової служби за станом здоров'я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов'язків військової служби, бути прийнятими на військову службу за контрактом.

На думку законотворців, бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація таких військовослужбовців, не зважаючи на їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують надмірних фізичних навантажень.

Реалізувати цей задум депутати вирішили шляхом внесення зміни до абзацу першого частини п'ятої Статті 20 та абзацу першого частини десятої Статті 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", якою Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України,  пропонується виключити з переліку військових формувань, у яких не можуть проходити службу військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями (ВЛК) непридатними до військової служби за станом здоров'я.

Водночас Служба зовнішньої розвідки України залишається в переліку військових формувань, де непридатним за здоров'ям у праві проходити службу відмовлятимуть.

Тож військовослужбовці Держприкордонслужби і СБУ, які раніше отримали червону картку від ВЛК, тепер зможуть продовжувати військову службу або згодом бути прийнятими на військову службу за контрактом.

Добре це, чи погано? З точки зору соціального захисту військовослужбовців, які втратили здоров'я під час служби державі Україна і мають бажання продовжувати цю службу навіть попри нюанси зі здоров'ям, це однозначно добре.

Єдине, що викликає занепокоєння – це вплив даного фактору на профпридатність цих служб. Однак, у структурі як СБУ, так і Держприкордонслужби завжди було безліч посад, виконання обов'язків на яких не потребує абсолютного фізичного здоров'я. Тим більше, що призначити таких людей можуть лише на посаду із визначеного переліку. 

До речі, аналогічна можливість продовжувати службу для  військовослужбовців ЗСУ, визнаних за станом здоров'я непридатними до військової служби, передбачена чинним законодавством ще з квітня 2018 року і поки що нарікань через це не спостерігалось.

Читайте також: Стандарти НАТО чи рекрутчина: Як Зеленський хоче реформувати військову службу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme