ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Оприлюднено список російських кораблів, які блокували Керченську протоку

Стало відомо, які судна брали участь у перекритті Керченської протоки для блокування проходження кораблів Віськово-морських сил України, а також їх власники

Depo.Війна
29 листопада 2018 13:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Український мілітарний портал".

Йдеться про танкер NEYMA, а також буксири "Быстрый" і "Гандвик".

Саме танкер NEYMA, як повідомляла ФСБ Росії, сів на мілину у Керченській протоці, через що українські кораблі не могли дістатися порту Бердянська. Але згодом було зафіксовано, що танкер пропустив для проходу три російські кораблі. Зрозумівши, що Росія навмисне блокує український флот, ВМС прийняли рішення про повернення кораблів до пункту базування в Одесі.

Власником танкера NEYMA (IMO: 8895528) є ТОВ "Метида", яке зараз знаходиться на стадії ліквідації. На цьому судні вже декілька років вимкнена система AIS (система міжнародної ідентифікації суден). Танкер став на ремонт у Керченському судноремонтному заводі, що з грудня 2013-го року перебуває у власності компанії "Ювас-Транс", яка належить Народицькому Ярославу Анатолійовичу. Він здійснював пособництво окупаційній владі Криму в організації незаконного судноплавства в закритому Україною порту Керч.

Буксир "Быстрый" (IMO 8858635), побудований Гороховецьким суднобудівним заводом у 1992 році за проектом 04983, тип Антон Мазин, шифр "Зюйд". Власник – ТОВ "Морские Инженерные Сооружения", зареєстроване у місті Новоросійськ за адресою вулиця Свободи, 1.

Буксир "Гандвик" (IMO: 8881618) такого ж проекту та типу, як і "Быстрый". Побудований у 1994 році на Гороховецькому суднобудівному заводі Він знаходиться у власності вже названої компанії "Ювас-Транс". Ця компанія спочатку була створена в Україні, але в листопаді 2014-го року перереєстрована в Російській Федерації. Зареєстрована за адресою м. Керч, вулиця Кірова, 22, офіс 1. Директор компанії - Теплухін Роман Юрійович. Він також займає посаду в окупаційній адміністрації як "депутат Керченської міської ради"

Нагадаємо, 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА).

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна