США проти росіян-миротворців на Донбасі

Адміністрація США виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її складі не було громадян Росії

Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер в інтерв'ю газеті The Washington Post, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Зокрема, Вашингтон вважає, що охоронна місія ООН повинна мати свободу переміщення по всьому Донбасу і контролювати українську сторону кордону з Росією.

"Контингент повинен мати доступ до українсько-російського кордону і не мати в своєму складі жодного російського персоналу", - каже Волкер.

За його словами, план США полягає в тому, щоб направити в Донбас миротворчий контингент ООН, який би не тільки мав широкі функції, а й мав би великі повноваження щодо забезпечення безпеки.

Стратегія Вашингтона базується на припущенні, що глава Кремля прагне, або щонайменше розглядає можливість відмови від своїх фінансових і військових зобов'язань на сході України. Волкер вважає, якщо довгострокова мета Путіна полягає в створенні промосковської України, тоді його постійне втручання дає протилежний ефект.

Американський дипломат наголосив, що має намір продовжувати переговори, на яких обговорюється, в тому числі питання про введення "блакитних щоломів", про врегулювання на сході України з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Волкер зазначив, що миротворчий план вселяє надію на повернення до "Мінську - 2".

Нагадаємо, Волкер запропонував помічнику президента Росії Владиславу Суркову збільшити повноваження, зону присутності і чисельність місії миротворців ООН на Донбасі.

ЗМІ писали, що США мають намір запропонувати план з розміщення на сході України, охопленого війною, 20 тисяч міжнародних миротворців і очікують на схвалення Росії.

Як відомо, 5 вересня Путін заявив, що внесе в Раду Безпеки ООН резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на окупованому Донбасі для забезпечення безпеки працівників ОБСЄ.

Згодом, під час Генасамблеї ООН, президент України Петро Порошенко озвучив головну умову України щодо введення миротворців. Вона передбачає, що мандат місії має розповсюджуватися на всю окуповану територію, включаючи українсько-російський державний кордон. За словами президента, миротворці потрібні для того, щоб не заморозити конфлікт на Донбасі.

НАТО підтримує ідею відправки миротворців ООН в Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme