США надали Україні безпекову допомогу на $1 млрд

Із 2014 року США надали Україні майже $1 млрд на безпекову допомогу

Про це повідомила посол США в Україні Марі Йованович, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Це, звичайно, включає обладнання, і ми часто зосереджуємося на цьому, і я думаю, що ми надаємо багато важливого обладнання, включно з приладами нічного бачення, радарами і так далі, які не лише покращують можливості, але також рятують життя українців", - сказала Йованович.

Вона наголосила, що, на думку американських та українських генералів, саме військові навчання, якими забезпечують Україну не лише американці, але й інші союзники НАТО, є "найважливішою інвестицією".

"Попри те, що основні заслуги належать саме українським солдатам, які були настільки сміливими та захищали Україну на фронті, та я думаю, що навчання допомогли посилити їхні можливості. І я знаю, що наші солдати вражені тим, як Україна змінилася", – додала посол.

Нагадаємо, 22 березня стало відомо, що Конгрес США виділяє понад $620 млн на допомогу Україні, включаючи летальну зброю.

Довідка: У лютому 2018 року уряд США передав Збройним силам України 2500 приладів нічного бачення ЗСУ на загальну суму $5,8 млн.

Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання Україні ;$350 млн оборонної допомоги, зокрема і можливість передачі летальної зброї. США розглядає передачу "Джавелінів" як крок посилення обороноздатності України.

За інформацією Міністерства оборони України, починаючи з 2014 року, військово-технічну допомогу "нелетального" характеру Збройним силам країни надали близько 20 держав, включно зі США, Канадою, Чехією, Великою Британією, Німеччиною, Австралією. Лідером за обсягом допомоги є Сполучені Штати. Крім уже згаданих приладів нічного бачення, вони передали Україні броньовані автомобілі Humvee, радіостанції захищеного зв'язку, контрбатарейні радари, системи безпілотних літальних апаратів RQ-11 Raven, медичне обладнання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна