Спірний Крим: Чи справді The New York Times вважає Крим "неукраїнським"

Одне з найбільш авторитетних видань у світі, американське The New York Times зобразило на карті Крим, назвавши його спірною територією

Спірний Крим: Чи справді The New York Ti…

Першим "фейл" NYT - видання, яке підтримує демократів, критикує Трампа - помітив російський опозиціонер, шахіст Гаррі Каспаров.

Після його твітта відреагували на це українські видання, а потім навіть і європейські, хоча зовсім не масово і без ТОПових ЗМІ. Тема карти з Кримом стала однією з головних тем на українських телеканалах, правда з вуст жодного експерта так і не вдалося почути чогось розумного, або хоча б кількох слів про статтю, у якій була ця карта. Що дуже сумно. Бо відкривши її і подивившись на авторів, все ставало цілком зрозумілим.

Матеріал NYT, у якому з'явилася карта, стосується будівництва Керченського мосту і називається: "У путінському мості в Крим більше символізму, ніж перевезень". І в цій статті автори Ніл МакФархар та Іван Нечепуренко пишуть, зокрема, що "міст довжиною близько 12 миль несе більший символізм, тому що переважна частина світу вважає, що в 2014 році "конфіскація" Криму Росією була нелегітимна". Також у матеріалі звучить термін "анексія" щодо Криму. У статті не робиться головний ухил у політичні протиріччя щодо півострова. Втім, вона написана однобоко, оскільки в ній описується, як Росія, не дивлячись на всілякі труднощі, таки будує міст. Також автори пишуть про участь у будівництві Аркадія Ротенберга, компанія якого його і будує міст, з коментарями росіян, включно із представницею російської академії народного господарства та державної служби при президентові РФ Катерини Шульман, і кримчан, які говорять про півострів як російський. Україна згадується також - вона після анексії розірвала більшість транспортних зв'язків, фактично відокремивги півострів. "Київ протистоїть мосту", - йдеться у статті.

Обидва автори знаходяться на Росії. Ніл МакФархар - керівник московського бюро The New York Times. Іван Нечепуренко - репортер The Moscow Times. Можливо, злякалися відповідальності за "сепаратизм"?

І поки українці обурюються в соцмережах, а речниця МЗС Мар'яна Беца зазначає, що буде відповідне звернення до NYT, бо "Крим - це Україна", варто сказати, що NYT навіть не збираються змінювати карту. Втім - це виглядає досить дивно, оскільки США не визнає анексію Криму так само, як і світове співтовариство. Хоча, NYT визнає окупованими території на Західному березі річки Йордан та у секторі Газа, як і те саме світове товариство...

Враховуючи, що ледь не у всіх публікаціях цих авторів на сторінках NYT можна знайти нагадування про анексію Криму Росією, така карта виглядає маленькою провокацією.

Чи варто на неї реагувати? Безперечно, потрібно надіслати в редакцію офіційного листа і вимагати пояснень. А також намагатися зробити так, щоб про цю історію писали не тільки переважно українські ЗМІ. Що, на жаль, на цей момент зробити не вдалося. Так само, як і не вдалося досі зробити так, щоб якомога більше українських журналістів мали змогу писати для авторитетних західних видань...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme