Ситуація на Азові та в Чорному морі загостриться, - розвідка США

Розвідувальні служби США передбачають посилення напруги в Азовському та Чорному морях

Про це йдеться у масштабному звіті розвідувальної спільноти США щодо основних загроз, які постають перед світом, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Напруга в двосторонніх відносинах продовжуватиме посилюватись в Чорному та Азовському морях, бо кожна зі сторін буде підтверджувати суверенні права та спроможності дій на морі. Перехоплення Росією українських кораблів в Керченській протоці та затримування команд суден в листопаді 2018 року демонструє готовність Росії обмежувати свободу навігації України в регіоні і вчиняти політичний тиск на керівництво країни, особливо напередодні виборів в Україні цього року", - йдеться у звіті.

Також зазначається, що Росія продовжить військову політичну та економічну дестабілізацію України для того, щоб зашкодити зусиллям Києва з інтеграції до ЄС та посилення зв'язків із НАТО.

"Кремль намагатиметься утримати і, за можливості, розширити свій вплив у країнах колишнього Радянського Союзу, які він вважає, належать до його сфери впливу", - констатують розвідувальні служби США.

А от масштабний напад Росії на Україну американська розвідка вважає "операційно можливим, але не вірогідним".

Нагадаємо, розвідка США попереджає про кібератаки Росії задля втручання в українські вибори.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна