Швеція планує надати допомогу українській армії

Швеція планує надати допомогу українській армії

Depo.Війна
26 вересня 2017 13:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив у Facebook прес-центр штабу антитерористичної операції на Донбасі за результатами візиту шведського посла в Україні до району АТО, передає Depo.ua.

"Аташе з питань оборони посольства Швеції в Україні підполковник Петер Ліден зазначив, що ситуація, що зараз склалася на Сході України, ретельно аналізується та вивчається. Це робиться з метою визначення шляхів подальшої допомоги Збройним силам України. І як один з варіантів розглядається питання залучення шведських інструкторів для навчання та тренування українських військових медиків", – повідомили в штабі.

Також дипломатів поінформували про ситуацію, яка склалася навколо резервуара з хімічними відходами Торецького фенольного заводу. У випадку прориву дамби отруйні хімікати можуть потрапити у річку Сіверський Донець, яка є головним джерелом питної води для більшості мешканців регіону, переконані в штабі АТО.

Однак обстріли та відсутність гарантій с боку бойовиків щодо дотримання режиму тиші під час роботи ремонтних бригад унеможливлюють проведення належних інженерних робіт.

Посол Мартін Хагстрьом підкреслив, що проблема руйнування дамби може мати катастрофічні екологічні наслідки, тому необхідно терміново шукати конкретні шляхи вирішення та виходу з цієї ситуації.

"Посол зауважив, що після того, як він особисто почув про цю нагальну проблему, він обов'язково поінформує по дипломатичним каналам відповідні гуманітарні та безпекові організації, які зараз опікуються ситуацією на Сході України, з метою сприяння вирішенню цього питання", – повідомили у штабі АТО.

Нагадаємо, 12 вересня було оголошено, що Швеція також планує великий проект на підтримку філій суспільного мовлення в Україні.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна