Шість пострілів на хвилину, дальність – понад 40 км: Що відомо про нову "Богдану"

Самохідна артилерійська установка "Богдана" може видавати 6 пострілів на хвилину, дальність пострілу по ТЗ осколково-фугасним зарядом - понад 40 кілометрів, а активно-реактивним - понад 50

Про це розповів радник Міністра оборони України Юрій Бірюков у Фейсбуці, передає Depo.ua.

"Вона незвичайна... Так, фоточки вже побігали по мережі, всі вже оглянули її з усіх боків, особливо нічого нового я не покажу. Ну подумаєш, САУ на колісній базі. Ну подумаєш, автомат заряджання на 6 пострілів. Ну подумаєш, управління, наведення, використання - все через пульт (природно з можливістю роботи на механічних приводах). Ну подумаєш, 6 пострілів на хвилину... ЩО ??? Ага, саме так. І не просто 6 пострілів в хвилину. Дальність пострілу за ТЗ осколково-фугасним зарядом - понад 40 кілометрів. А активно-реактивним - понад 50. А ще, ну подумаєш, українського виробництва. Правда? Адже саме в цьому найголовніше, ключове, найфундаментальніше", - написав він.

Бірюков також додав, що сплав, з якого зроблено стовбур, відповідоє всім необхідним вимогам.

"Стовбур зроблено з того ж сплаву, що і міномет М120-15. І з того ж сплаву, з якого вже давно і серійно роблять стовбури для танків. І всі експертизи, і в КНДІСЕ, і в КПІ, вже підтвердили повну відповідність сплаву всім необхідним вимогам. Просто ось комусь дуже-дуже потрібно було оббрехати нашу оборонку. Кому, не знаєте?", - резюмував він.

Нагадаємо, самохідна артилерійська установка "Богдана" отримала новий український ствол 155 мм.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна