Що держава має зробити "Вєстям" за провокацію із мобілізацією

Тоді як воєнкоми на місцях йдуть на контакт з пресою, в Міноборони обрали тактику ухиляння від коментарів

Що держава має зробити "Вєстям" за прово…

Як і очікувалось, певні сили, як зовнішні, так і в середині країни, не полишають спроб розхитати ситуацію на тему 7-ї хвилі мобілізації. Чергову провокацію сьогодні запустило проросійське видання "Вєсті". Що характерно, оперативно цю інформацію підхопили і пішли тиражувати ЗМІ терористичних угруповань – так званої "Новоросії"/"Л-ДНР".

"В Україні готується сьома хвиля мобілізації. За даними джерел, близьких до Міноборони, в військкомати на місцях вже розіслані секретні директиви" – пишуть "Вєсті" і додають начебто пряму мову свого інформатора: "Керівництво побоюється провокації. Де вона відбудеться – в районі Криму, або на Донбасі – поки не зрозуміло. Але всім наказано готуватися до термінової мобілізації".

Що державі робити з провокаціями на тему мобілізації - фото 1

Однак, всі опитані керівники обласних та міських військових комісаріатів цю інформацію спростовують, в один голос стверджуючи, що підготовка йде в плановому режимі: проводяться планові збори та навчання, уточняються дані військовозобов'язаних, запрошують їх на медкомісію та пропонують підписати контракт.

Зокрема, військовий комісар Ужгородського міського об'єднаного військового комісаріату Микола Журавльов прокоментував так: "Я можу цю інформацію спростувати. Ніякої 7-ї хвилі часткової мобілізації нема і наразі не готується. Зараз нами проводяться збори загонів територіальної оборони, тобто партизанів. Також зараз проводяться 10-денні планові навчання з резервістами. При цьому ніхто нікого не мобілізує. Цей ажіотаж створюється штучно з усім відомою метою – посіяти паніку. При Міністерстві оборони України є прес-служба, яка повинна реагувати на такі провокації і спростовувати їх. Чому цього не відбувається – для мене загадка".

На запитання, чи може держава, зокрема Міністерство оборони, якось реагувати на подібні провокації в юридичній площині (Микола Журавльов має цивільну освіту юрист, магістр) військовий комісар відповів наступне: "За подібні речі видання "Вєсті" можна притягнути до адміністративної відповідальності. Але це повинно робити навіть не Міністерство оборони, а Національна поліція за заявою міністра оборони. Також цим питанням повинна займатися Служба безпеки України, військова контррозвідка".

На офіційному сайті Mіністерстві оборони України жодної інформації на цю тему справді немає. Більше того, спроби depo.ua добитися підтвердження або спростування поширеної виданням "Вєсті" інформації у Mіністерстві оборони (на яке опосередковано посилаються "Вєсті") не увінчались успіхом: в МОУ нас перенаправили на Генеральний штаб, де уважно вислухали і дали номер телефону командування сухопутних військ, абонент якого не може прийняти телефонний дзвінок.

Таким чином, поки одні свідомо розхитують ситуацію і сіють паніку в і без того не надто холоднокровному суспільстві, інші ухиляються від коментарів і тим самим підігрівають ажіотаж до даного питання. Свідомо це робиться, чи через надмірну забюрократизованість військових відомств – не беремося судити і залишаємо це на розсуд читача.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"