Воювати по-американськи: Що поєднує "Sea Breeze" та анексію Криму

Вчора в Україні розпочались чергові військові навчання "Sea Breeze", які мають досить давню і дуже цікаву історію

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Воювати по-американськи: Що поєднує "Sea…
Фото: АрміяInform

20 липня в акваторії Чорного моря стартували ювілейні, двадцяті, українсько-американські навчання "Sea Breeze-2020". Цього року через пандемію коронавірусу вони пройдуть у дещо урізаному форматі і обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Участь підрозділів сухопутного компоненту, водолазного компоненту та розгортання міжнародного штабу навчання в Одесі скасовано.

При цьому загальний термін скорочений до 7 діб, а усі спільні заходи розгортатимуться в акваторії Чорного моря без контакту особового складу.

Усього до "Sea Breeze-2020" планується залучити близько двох тисяч військовослужбовців з дев'яти країн світу, а також понад 20 кораблів, літаки, гвинтокрили тощо. Загалом у навчаннях, окрім України і США, візьмуть участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Франції, Румунії, Іспанії та Туреччини.

Читайте також: Стримати Путіна: Що чекає на нашу армію цього літа у співпраці з НАТО.

Передбачається, що в процесі навчань у морі кораблі країн-учасниць здійснюватимуть спільні тактичні маневрування, тренуватимуться з організації зв'язку, протимінних дій, передачі вантажів на ходу. Екіпажі кораблів та катерів відпрацюють питання взаємодії з тактичною та морською авіацією, проведуть низку навчань з протиповітряної, протикорабельної і протикатерної оборони на переході морем, відпрацюють завдання операцій з морського перехоплення та огляду судна-порушника. Крім того, виконають завдання з посилення охорони і оборони важливих об'єктів морської інфраструктури та море-господарського комплексу.

Війсковий гелікоптер

За словами командувача Військово-морських сил ЗСУ контр-адмірала Олексія Неїжпапи, основним призначенням "Sea Breeze-2020" є підтримання стабільності й безпеки у Чорноморському регіоні. Тому головним завданням для морського компонента навчань є відпрацювання операцій за стандартами Альянсу, що направлені на забезпечення миру та безпеки у кризовому регіоні.

Читайте також: Герої АТО і "поборник": Хто такі Воронченко, Неїжпапа і Шайволодян, яких записали у топ-чини ВМС.

За задумом Командування українського військового флоту, один з інструментів навчань серії "Sea Breeze-2020", який слід максимально ефективно використати, – це перехід ВМС України на стандарти НАТО. Іншими словами, під час навчань корабельно-катерні тактичні групи українських ВМС мають набути необхідного рівня взаємосумісності, бойових та оперативних спроможностей діяти у взаємодії з кораблями Альянсу.

Також важливим випробуванням для військових моряків стане виконання бойових вправ артилерійських стрільб по морських і повітряних цілях, а також проведення навчань з боротьби за живучість та порятунку екіпажу корабля, що зазнав лиха в морі.

Читайте також: "Нептун" проти Росії: Чому слід якнайшвидше взяти на озброєння новий ракетний комплекс (КАРТА).

Війсковий корабель під час навчання Sea Breeze

Взагалі ж, "Sea Breeze" – це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України, починаючи з 1997 року, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і Міноборони України.

Співорганізаторами навчань виступають Україна та США, однак традиційно навчання не проводяться виключно з країнами-членами НАТО – участь в них беруть як члени блоку, так і інші країни, окрім Росії, яка відпрацьовується у якості потенційного ворога.

За домовленістю між країнами, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово, надають допомогу в техніці та обладнанні.

Як уже зазначалося, це будуть ювілейні, двадцяті навчання "Sea Breeze". Та найбільш резонансними стали десяті, які мали відбутись у 2006 році в українському Криму, а саме – поблизу Феодосії. Саме так – мали відбутись. Але напередодні навчань прихильники проросійських політичних партій заблокували Феодосійський морський порт, куди американське судно привезло вантажі та спецтехніку, призначені для облаштування Старокримського військового полігону.

Крім порту, фанатики Партії регіонів, КПУ, Російського блоку та Прогресивної соціалістичної партії України заблоковали військовий санаторій, де поселили американських військовослужбовців, які мали підготувати український полігон до берегової фази навчань.

Читайте також: Кораблі НАТО в Чорному морі: Як Росія відреагує на "Sea Shield-2019".

У підсумку, через надмірну толерантність тодішньої влади президента Віктора Ющенка до антиукраїнських політичних сил, навчання "Sea Breeze-2006" довелося скасувати. Наступного року вони все ж відбулись, але вже на території Одеської і Миколаївської областей.

На жаль, той тривожний дзвіночок, який продзвенів у червні 2006 року, почутий не був. Як не були зроблені і висновки. Розплачуватись за це довелося у 2014-му, коли ті ж самі антиукраїнські політичні сили, яким Ющенко лише погрозив пальцем, допомогли Росії анексувати український Крим. Адже, як відомо, безкарність породжує вседозволеність.

Читайте також: Битва за воду: Чому і як Росія справді може напасти з Криму (КАРТА).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme