Важливий об'єкт: Що за насосну станцію обстрілюють бойовики (КАРТА)

Насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водопроводу відіграє ключову роль у водозабезпеченні всього південного Донбасу, тому постійно наражається на обстріли з боку проросійських терористів

Руслан Рудомський

Depo.ua продовжує відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції. І тижня не проходить, щоб бойовики "Л-ДНР" не продемонстрували свою терористичну сутність. То урожай селянам на полях спалять, то житлові будинки мирних жителів обстріляють, то насосну станцію, яка живить водою майже цілий регіон, вивести з ладу прагнуть.

Досі свіжі в пам'яті бої за Донецьку фільтрувальну станцію (ДФС), пік яких припав на кінець зими – початок весни поточного року, але терористи на те й терористи, щоб не зупинятись на досягнутому і продовжувати тероризувати багатостраждальний донецький регіон.

Цього разу вони взялися за насосну станцію першого підйому Південно-Донбаського водопроводу, яку підступно обстріляли 4 жовтня близько 8:00 години ранку. Внаслідок цього обстрілу на території насосної станції було зафіксовано кілька влучень снарядів – біля гаража, бомбосховища, автозаправної станції, а також осколками пошкоджені автомобілі.

Але цим обстрілом справа не обмежилась, і того ж дня близько 18:00 насосна станція знову опинилася в зоні обстрілу. Цього разу боєприпаси влучили на територію насосної станції біля бомбосховища, куди саме встигли сховатись працівники станції, і гаража.

Як повідомляє підприємство "Вода Донбасу", на балансі якого знаходиться дана насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водопроводу, вона є найважливішим об'єктом системи водопостачання регіону. Через неї вода з каналу "Сіверський Донець – Донбас" надходить на 5 фільтрувальних станцій: Донецьку (водопостачання населених пунктів: Авдіївка, частково Донецьк і Ясинувата, Верхньоторецьке, Василівка, Червоний Партизан), Червоноармійську (водопостачання населених пунктів: Білозерське, Білицьке, Гірник, Добропілля, Мірноград, Новогродівка, Покровск, Селидове, Українськ; селищ міського типу: Олександрівка, Водянське, Вишніве, Желанне, Курахівка, Новодонецьке, Святогорівка, Гострий, Цукурине; сіл: Александрополь, Ганнівка, Балаган, Беззаботівка, Григорівка, Зоряне, Водяне, Орловка, Ластівчине, Промінь, Нововодяне, Світле, Іверське, Миколаївка, Миронівка, Петрівка, Лисівка), Великоанадольську (водопостачання населених пунктів: Волноваха, Докучаєвськ, Вугледар, Новотроїцьке, Володимирівка, Жовтневе, Ольгинское, Благодатне, Ближнє, Ясна), Маріупольські № 1 і №2 (Маріуполь, Сартана, Старий Крим).

Як бачимо, завдяки роботі даної станції понад мільйон жителів регіону отримують питну воду, тому зруйнувавши її, бойовики спричинять справжню катастрофу регіонального масштабу. І, судячи з усього, саме цього вони й добиваються.

Насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водопроводу знаходиться якраз між Донецьком і Авдіївкою, що робить її зручною мішенню для терористів і ускладнює захист та ремонтні роботи.

А цинізм ситуації полягає у тому, що, бойовики не лише руйнують станцію та різні ділянки її водогонів, але й перешкоджають ремонту пошкоджених ділянок. Таким чином, станом на сьогодні працює лише одна з двох гілок Південно-Донбаського водогону і через великі пошкодження водогін здатен забезпечувати тільки мінімальні потреби населення.

А найгірше те, що ремонту потребують пошкоджені ділянки, які розташовані в так званій "сірій зоні". Зокрема, ділянка магістрального водогону, яка розташована між Донецькою фільтрувальною станцією та житловою зоною Авдіївки, а також ділянка в районі Авдіївської промки та Ясинуватського блок-посту. Як ми пам'ятаємо – обидві ці ділянки є традиційно одними з найбільш гарячих на всій лінії розмежування.

Але нинішні обстріли – далеко не перші, під які потрапила насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водопроводу. 8 червня цього року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомляло, що вона зупинила роботу через обстріли бойовиків. 10 червня станцію запустили в роботу, але через годину почався сильний обстріл і вже 11 червня роботу станції знову було зупинено, після чого відновлено лише 14 червня.

Таким чином дана насосна станція весь час перебуває у зоні ризику і щодня може бути обстріляна, а то й зруйнована. І запобігти цьому, наразі, неможливо. Хіба що відсунути лінію фронту на пару сотень кілометрів на схід. Але, як ми всі розуміємо, цього не буде. Тому водопостачання всього південного Донбасу й надалі буде залежати від випадку і настрою бойовиків "ДНР" та їх кремлівських кураторів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна