Надія на сержантів: Як в ЗСУ підніматимуть з дна індивідуальну підготовку

Попри всі негаразди і труднощі, українська армія продовжує вдосконалюватись і рухатись вперед

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Надія на сержантів: Як в ЗСУ підніматиму…

Фото – НГУ

Вчора представник Головного управління підготовки Генштабу ЗСУ Ігор Подоляк на брифінгу "Підсумки підготовки військ (сил) у 2018-му році та їх удосконалення" повідомив, що у 2019-му році за результатами проведеного аналізу особлива увага приділятиметься індивідуальній підготовці військовослужбовців.

"Найважливіше і пріоритетне – щоб кожен військовослужбовець вірив у себе й у свою зброю, досконало знав її та вмів використовувати", – наголосив Подоляк.

Depo.ua вирішив розібратись – що таке індивідуальна підготовка і чому постала необхідність сконцентруватись саме на ній.

Отож, згідно Концепції підготовки Збройних сил України, підготовленої відповідно до Воєнної доктрини-2015 з метою удосконалення підготовки ЗСУ і затвердженої наказом Міністра оборони України № 95 від 22.02.2016 р., індивідуальна підготовка – це цілеспрямований та організований процес послідовних заходів навчання та виховання всіх категорій військовослужбовців ЗСУ, спрямований на формування у них потрібного рівня знань, умінь, навичок, фахової майстерності, фізичних та психологічних якостей, необхідних для виконання обов'язків за посадою (спеціальністю) як у мирний час, так і в особливий період.

В цій же концепції зазначено, що стандарти індивідуальної підготовки спрямовуються на досягнення оперативної сумісності підрозділів ЗСУ і держав-членів НАТО.

До форм індивідуальної підготовки відносять курсову підготовку, збори, заняття з визначених програмами індивідуальної підготовки за предметами навчання (лекції, семінари, практичні та групові заняття, групові вправи, літучки, тренування тощо), стажування, самостійну роботу, контрольні заходи тощо.

Простіше кажучи, індивідуальна підготовка є першим етапом навчання, яка закладає підвалини готовності військовослужбовця до несення військової служби, у тому числі в бойових умовах. А фраза Подоляка "за результатами проведеного аналізу" як би натякає на те, що станом на сьогодні ця ланка підготовки військовослужбовців дещо відстає від інших.

І тут характерним є те, що основний тягар індивідуальної підготовки військовослужбовців лягає на плечі сержантів. На думку начальника Генштабу Віктора Муженка, саме сержанти є тим цементуючим ядром, яке піднімає показники військової дисципліни, підтримує позитивно-морально-психологічну атмосферу, піклується про навченість та персональну готовність кожного з підлеглих до виконання завдань.

"Головна їхня задача – це індивідуальна підготовка військовослужбовців. Сержанти – перші помічники офіцерів і лідери серед солдатів", – наголосив Муженко в інтерв'ю у квітні 2018-го року.

Однак, професійний сержантський корпус рівня країн НАТО в Україні заплановано створити до 2020-го року. Принаймні, так говорив головний старшина ЗСУ – начальник управління щодо роботи із сержантським складом Генштабу Збройних сил України Олександр Косинський.

Тобто, з вищенаведеного можна зробити висновок, що станом на початок 2019-го року якісного сержантського корпусу в Збройних силах України не було, тому й індивідуальна підготовка військовослужбовців докотилася до такого рівня, що у поточному році їй доводиться приділяти особливу увагу.

І тут не можна не відзначити, що заступник головного редактора Depo.ua Андрій Коваленко ще у 2017-му році писав, що "реформа сержантів" є дуже важливою з точки зору розвитку збройних сил, зокрема, відходу від радянщини, коли рішення приймаються виключно офіцерським складом, а сержанти не відрізняються від солдатської маси як за рівнем освіти, так і за здатністю приймати рішення.

Читайте також: Смерть "радянщині". Що дасть Україні новий сержантський корпус.

Менше з тим, вчасно усвідомлені помилки або прорахунки – перший крок до їх виправлення. І той факт, що у Генштабі проблему в підготовці армії ідентифікували і прийняли рішення зосередитись на її вирішенні, говорить про те, що Збройні сили України все ж таки рухаються у правильному напрямку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme