Знищення гелікоптерів та піхоти: Що за бойовий модуль "Дуплет" розробили в Житомирі

Зброярі "Житомирського бронетанкового заводу" розробили бойовий модуль, здатний одночасно збивати гелікоптери і "гасити" піхоту противника

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Знищення гелікоптерів та піхоти: Що за б…

Днями Державний концерн "Укроборонпром" відзвітував про успішні випробування нового бойового модуля "Дуплет", яким планується переобладнати наявні на озброєнні української армії бойові машини піхоти (зокрема, БМП-2 і БМП-1).

Бойовий модуль "Дуплет" – це дистанційно-керований український бойовий модуль розробки "Житомирського бронетанкового заводу", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром".

Що ж відомо про цей бойовий модуль? В принципі, достатньо, щоб скласти враження.

Історія проекту

Вперше макет модуля був представлений у травні 2016-го року на виставці SOFAX у Йорданії.

Восени того ж року був показаний на виставці "Зброя та безпека 2016" у Києві, як складова частина модернізованої і оптимізованої БМП-2. Тоді ж було заявлено, що у випадку необхідності, та з мінімальними змінами, цей бойовий модуль можливо встановити і на іншій бронетехніці.

І вже у 2017-му році на виставці "Зброя та безпека 2017" "Дуплет" був продемонстрований як частина БМПТ "Страж" (дослідна українська бойова машина підтримки танків на шасі танку Т-64).

Читайте також: Земля і повітря: Яка нова українська зброя підкорює світ.

Всі ці роки "Житомирський бронетанковий завод" за власні обігові кошти проводив роботи з підвищення характеристик бойового модуля, ну і буквально нещодавно були проведені випробування модуля на одному з полігонів Житомирської області.

Що собою представляє

Бойовий модуль "Дуплет" призначений для установки на броньовані машини різного типу. У його розрахунок входять дві людини, які на бронемашині розташовуються в підбаштовому просторі. Очевидно, один оператор-стрілець, а другий – командир, який не відволікаючись на стрілянину і прицілювання веде лише постійний круговий огляд і визначає пріоритетні цілі (або керує маневрами, якщо він ще й командир декількох машин).

За наведення зброї відповідає повністю комп'ютеризована система управління вогнем, яка дозволяє супроводжувати цілі в автоматичному режимі, самостійно розраховувати балістику боєприпасів та вести точний вогонь за будь-яких умов погоди, як в день, так і у ночі.

Для цього розробники обладнали "Дуплет" сучасним тепловізором, який дозволяє розпізнавати цілі на всій дальності ведення вогню всім штатним озброєнням "Дуплету", включаючи протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр".

Особливістю прицільного комплексу є автономна установка автоматичного гранатомету, завдяки чому досягається не тільки багатоканальність озброєння, але й можливість відмовитись від єдиного прицілу для зброї з різною балістикою.

Озброєння

Головне озброєння "Дуплету" – дві автоматичні 30-мм гармати ЗТМ-1, які у парі мають максимальний темп стрільби – близько 1000 снарядів за хвилину. Тобто "Дуплет" лише за одну секунду здатний направити у противника одразу 16 снарядів. Цей шквал вогню дозволяє гарантовано вивести з бою укріплені вогневі точки, легку бронетехніку, живу силу та низьколітаючі повітряні цілі типу вертольотів.

Для забезпечення ведення вогню "Дуплет" має значно розширений боєзапас, що дозволяє вести ефективний довготривалий бій. А дві автоматичні гармати можуть працювати по черзі, що дозволяє виконувати стрільбу почергово кожним зі стволів, що вдвічі збільшує безперервну тривалість вогню без перегрівання гармат.

Неофіційні джерела також повідомляють, що з гармат можлива одночасна стрільба на різних кутах по горизонту і вертикалі. Також повідомляється про можливість вести вогонь різними боєприпасами (бронебійними і осколковими), так як гармати ЗТМ за своєю конструкцією передбачають подачу відразу 2-х стрічок з різних коробів.

Крім цього "Дуплет" озброєний автоматичним гранатометом, двома кулеметами калібром 7,62-мм та 4 пусковими установками протитанкового ракетного комплексу "Бар'єр". Ці ракети дозоляють знищувати бронетехніку противника на відстані до 5 кілометрів.

Замість висновку

Бойовий модуль "Дуплет" бачиться ефективним рішенням з підвищення ефективності бойових машин піхоти. Поєднання великої вогневої потужності із передовою системою управління вогнем забезпечує високу точність знищення цілей першою чергою з мінімальною залежністю від людського фактору.

В цей же час, "Дуплет" виглядає досить універсальним модулем, який з мінімальною адаптацією можна встановлювати не лише на БМП та Т-64, а й на іншу бронетехніку. Саме у цьому бачиться його головна перевага.

Читайте також: Народна оборонка: Чому Україна обрала французький шлях.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme