Що криється за бажанням бойовиків відкрити КПП в Широкиному (КАРТА)

Терористи незаконного бандформування "ДНР" хочуть, щоб українські війська звільнили Широкине і готові для цього обіцяти що завгодно

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Що криється за бажанням бойовиків відкри…

Depo.ua продовжує відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції та навколо неї.

Як відомо, Приазовський (він же Маріупольський, він же Приморський) напрямок у зоні АТО завжди був найбільш гарячим як з точки зору обстрілів бойовиків, так і з точки зору суспільної напруженості. І одне, і друге пояснюється близькістю Маріуполя – великого промислового центра регіону, який бойовикам вигідно тримати у напрузі з багатьох причин.

Так само ні для кого не є секретом, що "щитом" Маріуполя зі сходу є село Широкине, розташоване всього в 22-х кілометрах від міста. Під час російсько-української війни це село декілька разів переходило під контроль бойовиків "ДНР" та підрозділів Збройних сил України. В результаті запеклих боїв 2014-2015 років близько 60% будівель в селищі виявились частково або повністю зруйнованими і станом на кінець червня 2015-го року в Широкиному не залишалося жодного жителя.

26 лютого 2016 року бойовики офіційно залишили Широкине, але замінували там все, що можна було замінувати, включаючи дорогу на Новоазовськ. З цієї причини ЗСУ не поспішають займати все селище. Але й залишати його також не збираються – не в останню чергу через масові протести проти цього жителів Маріуполя, які бояться, що таким чином їх місто стане беззахисним перед рашистами.

Як би там не було, а до недавнього часу Широкине навіть статусу населеного пункту, як такого, не мало, у зв'язку з відсутністю як жителів, так і органів самоврядування. Лише 3 листопада 2017-го року президента України Петро Порошенко своїм указом утворив у селі військово-цивільну адміністрацію (ВЦА), яка тимчасово буде виконувати функції державного керівництва замість самоврядних органів.

З військової точки зору, Широкине має статус демілітаризованої зони і знаходиться під цілодобовим контролем ОБСЄ. Однак це не заважає бойовикам "ДНР" і їх помічникам з регулярної російської армії регулярно обстрілювати дане село, разом з представниками місії.

Характерно те, що на території Широкиного знаходиться стратегічна висота, з якої частково прострілюється Маріуполь. Саме з неї терористи "ДНР" атакували житловий мікрорайон "Східний" 24 січня 2015-го року. Зараз ця висота знаходиться під контролем ЗСУ, але, судячи з усього, бойовики не проти повернути над нею контроль.

Зазвичай, це робилося шляхом обстрілів вцілілих будівель і позицій ЗСУ поруч з селом. Однак попри те, що Приазовський напрямок завжди був і залишається найбільш гарячим у зоні АТО, українські захисники ані на крок назад від своїх позицій не відступили.

Очевидно, тепер терористи вирішили піти на хитрість. Буквально вчора, 13 листопада, бойовики "ДНР" заявили про намір відкрити у Широкиному "контрольний пункт пропуску".

"Ми готові провести розмінування автодороги Новоазовськ-Маріуполь. Ми готові організувати в районі Широкиного другий пункт пропуску. Це значно розвантажить перетин кордону на південному напрямку", – несподівано заявили бойовики.

Однак, такими діями Захарченка і компанії керують зовсім не гуманізм і турбота про людей. В рамках відкриття КПП вони вимагають виведення з села підрозділів українських військових, через їхню "агресивну поведінку".

Depo.ua писав не так давно про страхи Захарченка стосовно американських миротворців на Донбасі і можливого українського наступу. Судячи з усього, несамовите бажання всіма правдами і неправдами прибрати українських військових з Широкиного є ланкою того ж самого ланцюга фобій ватажка "ДНР".

Адже, якщо український наступ у Приазов'ї і відбудеться, то за всіма ознаками почнеться він саме з Широкиного – через Безіменне на Новоазовськ, і далі до російського кордону. Тому бойовики й готові обіцяти що завгодно, лиш би зменшити ризик отримати удар з цього напрямку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme