СБУ встановила особи сімох українців-"вагнерівців", які воювали в Сирії

Служба безпеки України встановила нові докази вербування найманців серед громадян України ‒ учасників незаконних збройних формувань на Донбасі та їхні переправлення до Сирії кораблями ВМФ РФ для участі у бойових діях у складі позаштатного підрозділу російської військової розвідки ПВК "Вагнера"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу СБУ.

СБУ ідентифікувала особи 8 найманців, яких влітку 2016 року було доставлено в Сирію на великому десантному кораблі (ВДК) "Цезар Куніков" Чорноморського флоту ВМФ РФ. Усі найманці входили до складу ротної тактичної групи (РТГр) "Карпати" ПВК "Вагнера", також відомої як РТГр "Весна" за позивним її командира – громадянина РФ Дмітрієва Олексія Павловича, 16.11.1977 р.н.

Встановлена конкретна локація фото найманців ПВК "Вагнера" на борту ВДК "Цезар Куніков": кормова спарена 57-мм артилерійська установка АК-725 (фото 1) та міжкормова артилерійська палуба, правий борт (фото 2). 

У 2014 році Сафоненко і Богданов під опікою російських спецслужб сформували у м. Донецьк так званий "загін КСОВД", основу якого склали представники криміналітету. Протягом двох років члени цього загону під прикриттям російських кураторів тероризували населення Донбасу. На їхньому рахунку чисельні факти зґвалтувань, викрадень і жорстоких катувань, а також вбивств мирних мешканців Донецька.

Показово, що навіть інформаційний рупор російської пропаганди на окупованих територіях Донбасу "Русская весна" у 2018 році був змушений визнати зухвалі злочини цієї банди на чолі із Сафоненко і Богдановим. При цьому заслуговують на увагу епітети на адресу членів КСОВД, мовою оригіналу: "образчики феерического скотства и жестокости; прикрывшиеся казачеством отморозки; стая шакалов" і т.п. 

Через обурення місцевого населення зухвалими злочинами банди КСОВД російські спецслужби розформували загін. Водночас майже усі його члени були зараховані на посади "стрільців" до ПВК "Вагнера" ‒ позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ, та наприкінці 2015 року відправлені у перше відрядження до Сирії.

 

Як мінімум двоє найманців зі складу "загону КСОВД", які були особисто причетні до тяжких злочинів цієї банди на Донбасі у 2014-2015 роках, загинули під час одного з перших відряджень РТГр "Карпати" до Сирії.

 

Загалом СБУ вже встановила особи 125 громадян України, які причетні до терористичної діяльності російських спецслужб у складі ПВК "Вагнера" на території України, Сирії, ЦАР та Судану.

Наведені факти використання бойового корабля Чорноморського флоту ВМФ РФ для переправлення найманців ПВК "Вагнера" до Сирії є непоодинокими. У квітні 2018 року Службою оприлюднено свідчення громадянина Росії Коваленка М.А., колишнього російського військовослужбовця та безпосереднього учасника переправлення до Сирії учасників ПВК "Вагнера" на флагмані Тихоокеанського флоту ВМФ РФ - російському ракетному крейсері "Варяг". Служба безпеки України також оприлюднила персональні дані 20 найманців, які були доставлені в САР саме на цьому кораблі.

Незважаючи на докази СБУ, офіційні представники Міністерства оборони Росії тоді категорично заперечили використання будь-яких кораблів російського ВМФ для переправлення найманців. 

Нагадаємо, у лютому Bellingcat опублікував нові докази зв'язку "Вагнера" з ГРУ і Міноборони Росії.

СБУ вирахувала, що "вагнерівці" насправді є таємним загоном ГРУ.

Довідка: Приватна військова компанія "Вагнера" - російська військова структура, що комплектується найманцями, створена у 2013 році. Брала участь у бойових діях у низці конфліктів, зокрема на Донбасі на стороні Росії, у Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, в Судані.

На офіційному рівні існування організації Росією не коментувалося. У російських ЗМІ організація позиціюється як приватна армія, що перебуває під командуванням відставного підполковника ЗС РФ Дмитра Уткіна, позивний "Вагнер".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна