"Saber Guardian-2019": Чому навчаться українські десантники на найбільших навчаннях НАТО

Днями в Румунії стартували найбільші у Європі військові навчання країн НАТО та їх союзників у 2019 році
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
"Saber Guardian-2019": Чому навчаться ук…

3 червня в Румунії розпочалися міжнародні навчання "Saber Guardian-2019", до яких залучаються 8 тисяч військовослужбовців з 16 країн: Албанії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Греції, Грузії, Італії, Литви, Латвії, Північної Македонії, Німеччини, Польщі, Румунії, США та України.

 

Церемонії відкриття навчань пройшли одночасно на п'яти полігонах країни: в населених пунктах Чинку, Бордушань, Бабадаг, Смирдан і Ришнов. Навчання триватимуть з 3 по 24 червня на території Болгарії, Угорщини та Румунії. Вони координуються Сухопутними військами США в Європі (USAREUR) і штабом Сухопутних сил Румунії.

 

Сценарій навчань передбачає захоплення бази ВПС, форсування Дунаю, стрільби ракетами Patriot і Stinger, а також відбиття наземної атаки ворога.

 

Читайте також: "Riverine-2018": Для чого Україна з Румунією "москітний флот" тренувала.

 

Європейські підрозділи НАТО та партнерів разом відпрацьовують реалістичні бойові сценарії, які підготують їх реагувати унісон на будь-яку нову кризу безпеки, що може виникнути на континенті.

 

"Головне завдання маневрів – демонстрація єдності, згуртованості і солідарності країн-партнерів і союзників для відбиття будь-якої агресії, особливо шляхом мобілізації та швидкого зосередження сил", – йдеться в повідомленні Міністерства національної оборони Румунії.

 

Також ці навчання позиціонуються організаторами, як ефективний засіб стримування. За задумом, противник, який побачить наскільки швидко та ефективно союзники можуть консолідувати свої війська для виконання певних задач, добряче задумається – чи варто зв'язуватись з таким військовим контингентом.

 

Власне, ніхто не збирається приховувати, що під противником мається на увазі Російська Федерація. Більше того – через її дії ці навчання й започаткували в 2013 році, коли армія США в Європі і її партнери провели перше навчання "Saber Guardian-2013". А вже через рік, у зв'язку з незаконною анексією Росією Криму європейські військові лідери потребували гарантій того, що вони та Сполучені Штати можуть діяти разом, щоб запобігти вибуху війни на решті території Європи.

 

Читайте також: "Trident Juncture-2018": Яких військових навчань НАТО злякався Путін.

 

У липні 2016 року країни НАТО провели саміт у Варшаві (Польща), на якому вони закликали до створення найсильнішої "форвардної оборони" в Центральній та Східній Європі для протидії новим регіональним загрозам. З того часу "Saber Guardian" стали найбільшими європейськими військовими навчаннями НАТО у році.

 

Починаючи з 2017 року вони проводяться один раз на два роки. Ці навчання включені в програму Європейського командування Збройних сил США з метою зміцнення взаємодії на міжнародному рівні з силами країн-союзниць та партнерів.

 

Також керівництво НАТО бачить у "Saber Guardian" певні шляхи руху Альянсу вперед. Суть в тому, щоб синхронізувати програму навчання НАТО з програмою вправ USAREUR, щоб вони доповнювали один одного.

 

"У нас є ряд країн, які залишать "Saber Guardian" на набагато кращому рівні підготовки, аніж прибули і, звичайно, НАТО виграє від цього. Це мобілізує весь багатонаціональний військовий потенціал", – сказав про ці навчання у 2017 році полковник Джефф Шумейкер, начальник підготовки армії США для Європи.

 

Україну на "Saber Guardian-2019" представляє зведена ротно-тактична група 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України (ЗСУ).

 

 

Навчання відбуватимуться у кілька етапів на різних ділянках військового полігону в Румунії.

 

Згідно з інформацією Міноборони України, першим етапом навчання для українських десантників є планування майбутніх дій на наступні етапи маневрів, відпрацювання бойових наказів за стандартами НАТО, проведення рекогносування ділянок полігону та постановки завдань особовому складу на наступний день навчань.

 

В оборонному відомстві також уточнили, що зведена ротно-тактична група 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗСУ буде виконувати навчальні завдання в рамках навчань у складі механізованого батальйону Збройних сил Румунії при підтримці інструкторів Міжнародного центру миротворчості та безпеки на території Міжнародного навчального центру селища Чінку (Румунія).

 

Наостанок варто відзначити, що це лише початок сезону міжнародних військових навчань у Європі, у тому числі за участі України.

 

Читайте також: "Rapid Trident-2018": Українці вчитимуться в НАТО зупиняти ворога на кордоні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme