Розстріляти з "Топаза": Що це за гвинтівка, з якої Рубан та Савченко мали вбити Порошенка

Генпрокурор України Юрій Луценко стверджує, що нардеп Надія Савченко та голова "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан планували напад на кортеж президента України Петра Порошенка із використанням великокаліберної гвинтівки "Топаз", виробленої в "ДНР"

У четвер, 22 березня, Верховна Рада розглядала питання про зняття недоторканності з нардепа Надії Савченко. Регламентний комітет проголосував за її арешт. Це все стосувалося справи про планування нардепом теракту у будівлі парламенту разом з її спільником Володимиром Рубаном з використанням зброї із "ДНР" (зокрема мінометів), а також проти вищого керівництва держави.

Ще 15 березня генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Ради заявив, що у слідства є беззаперечні докази, що нардеп Надія Савченко готувала теракт у парламенті: закрема вона зі спільниками начебто планувала вгатити з мінометів по куполу Ради, особисто підірвати гранати в ложах і потім добивати з автоматів уцілілих колег.

Сьогодні ж генпрокурор розповів з якої саме зброї вони планували вбити президента Петра Порошенка. І назвав "ДНРівську" гвинтівку "Топаз".

"2 грудня 2017 року Савченко та Рубан прибули у Хмельницький, випробували зброю на полігоні, де Рубан озвучив план нападу на кортеж президента з використанням великокаліберної гвинтівки "Топаз", яка пробиває легку броню будь-якого автомобіля, яка виробляється виключно у "ДНР", - зазначав Луценко.

Всіх одразу зацікавило, що ж це за гвинтівка така "Топаз". Гугл про неї не знає, так само, як і опитані Depo.ua експерти.

Відповідь на питання про "Топаз" було знайти не складно. У Верховній Раді під час виступу Юрія Луценка було продемонстроване оперативне відео.

На ньому була зафіксована розмова Рубана, військовослужбовця "Березня" і Савченко, під час якої озвучувалося найменування зброї, що знадобиться для теракту.

Окрім гранат, протипіхотних мін, кулемета "Утьос", мінометів, Рубан каже про дві гвинтівки: "дві на стволах "Утьоса", протиснайперських їхніх.... два таких "Топаза...". До неї привезли ще й 260 патронів.

В 2017-му році, після того як Вашингтон спочатку заявив про ліцензії на поставку в Україну снайперських гвинтівок "Баретт" і практично було вирішене питання із "Джавелінами", в "ДНР" вирішили відповісти і презентували власну 12,7-мм контрснайперську гвинтівку "Дончанка". Для її виготовлення якраз і використовували ствол від "Утьоса", що повністю відповідає словам Рубана про "Топаз" на "Утьосівських" стволах.

Чому "Дончанку" у Рубана почали називати "Топазом" - це вже інша історія, яка не змінює того факту, що по президенту мали стріляти саме з "Дончанки".

Першим, хто показово стріляв з "Дончанки" під час її презентації в Донецьку, був "міністр доходів і зборів ДНР" Олександр Тимофєєв, так званий "Ташкент".

Що це за "Дончанка"

Як розповідали терористи, її калібр такий самий, як і у "Баретт" - 12,7 мм. Вона здатна пробивати легку броню. Виготовляти її почали у жовтні 2017-го.

Цікаво, що гвинтівку демонстрували без оптики. І виглядає вона як вкорочена протитанкова однозарядна рушниця системи Дегтерьова 1941-го року (ПТРД). Таку зброю бойовики використовували у перші роки війни на Донбасі. Цей "гаджет" вони і переробили, додавши туди вкорочений ствол калібру 12,7 мм, чим тільки погіршили якості зброї. Бо оригінальний ПТРД має калібр в 14,5 мм.

Максимальна дальність стрільби 12,7 мм гвинтівки Барретт становить 1800 м. Кустарна "Дончанка", за словами бойовиків, стріляє так само. Втім, без оптичного прицілу на таку дальність стріляти немає жодного змісту - прицільним постріл не буде. Оптику ж встановити на гвинтівку практично неможливо через занадто сильну віддачу. Її можна оцінити на відео.

Хоча на оперативному відео, продемонстрованому у ВР, Рубан та Савченко випробували гвинтівку із оптикою.

До речі, кулемет "Утьос", ствол якого використовується в "Дончанці", стріляє на 1000 - 1500 метрів.

Чому саме цю гвинтівку вирішили використати Савченко та Рубан? Цілком можливо, що вони планували вести вогонь з відносно близької відстані і саме таку зброю вони могли дістати з "ДНР". Зокрема, для того, щоб після теракту в ньому неможливо було простежити російський слід. Мовляв, стріляли ж з гвинтівки, виробленої в "ДНР". Росія не причетна - внутрішні українські справи. А нічого кращого в псевдореспубліці не навчилися робити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна