Народжуваність на окупованому Донбасі вдвічі нижча, ніж у мирних регіонах, - дослідження

На окупованій частині Донбасу через міграційний відтік спостерігається значне падіння рівня народжуваності

Depo.Війна
24 жовтня 2017 12:10
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

За даними окупаційної статистики, коефіцієнт народжуваності в 2016 склав 5,1 на 1000 мешканців. У мирних регіонах України, за даними Держкомстату, цей показник був удвічі вищим (10,2 на 1000 мешканців), наголошується в дослідженні.

"Спираючись на наявні дані, можна стверджувати, що на окупованих територіях в результаті міграційного відтоку молоді та сімей з дітьми та падіння народжуваності, частка дітей і молоді віком менше 20 років впала до 10% або ще нижче, тобто вдвічі менше, ніж у мирних регіонах України (20, 5%)", - йдеться в дослідженні.

Читайте також: "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України"

"Також помітно зменшилася внаслідок міграції частка мешканців у віці від 20 до 39 років - приблизно до 27% (в мирних регіонах України - 29,5%). При цьому частка мешканців у віці від 40 до 59 років зросла приблизно до 35%, що на чверть більше, ніж у мирних регіонах України (28,1%). А частка мешкаців у віці 60 років і старше досягла 28% і більше, що майже на третину перевищує показник в мирних регіонах України (21,8%)", - йдеться в дослідженні.

Наголошується, що невідворотним наслідком цих деформацій вікового складу населення є зростання рівня смертності, адже серед літніх людей смертність завжди є набагато вищою, ніж серед більш молодих поколінь.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна