Російські найманці на Донбасі імітують навчання та не знають, як тримати автомат

На сьогодні нестача особового складу в полках і бригадах "1 АК ДНР" становить від 70% до 40% в окремих частинах, і продовжує збільшуватися

Depo.Війна
7 грудня 2017 09:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив народний депутат, координатор руху "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Він зазначив, що згідно з офіційною звітністю штабу "1 АК ДНР", яка передається вищому керівництву (російським кураторам), укомплектованість підрозділів армійського корпусу становить близько 96% (приблизно 21 тис. військовослужбовців). Цей показник береться за основу для визначення обсягів фінансування та матеріального забезпечення підрозділів корпусу.

"Фактично ж на сьогоднішній день нестача особового складу в полках і бригадах становить від 70% до 40% в окремих частинах, і продовжує збільшуватися", - констатує Тимчук.

Зокрема, за його даними, некомплект в 9 окремому штурмовому мотострілковому полку морської піхоти в жовтні становила близько 45%. Аналогічна ситуація склалася і в 100-ї окремій мотострілковій бригаді, де в окремих підрозділах укомплектованість становить від 30 до 70%. "Таким чином, в окремих випадках, чисельність роти у складі батальйону не перевищує чисельності взводу.
Деякі підрозділи існують тільки на папері, оскільки в них відсутній майже 95, а то і 100% особового складу", - зазначає військовий експерт.

Він повідомив, що проведена восени поточного року штабом 8-ї загальновійськової армії ЗС Росії інспекція виявила махінації зі звітністю про ступінь укомплектованості частин і підрозділів, що спричинило за собою жорсткі дисциплінарні заходи відносно низки командирів і начальників "1 АК ДНР". Проте на даний момент ситуація не змінилася.

Також відзначається низький рівень бойової підготовки. За даними Тимчука, навчання часто проводяться "на папері". "У підрозділах відсутній так званий "курс молодого бійця", зброя не пристріяна: як правило, новобранцям командири кажуть - зброю пристріляєте на бойових позиціях. У вересні цтого року новобранці в 11-му полку були направлені на бойове чергування з непристріляними автоматами, і навіть не знаючи, як з ними поводитися", - розповів керівник групи "ІС".

У 9-му полку не менше 30% особового складу не володіє технікою поводження зі зброєю, не кажучи вже про навички прицільної стрільби. Така ж ситуація спостерігається в 3-й і 100-й бригадах. У 1-й бригаді взагалі мав місце анекдотичний випадок - боєць відпиляв приклад автомата, мотивуючи це зручністю поводження з ним.

Крім того, Тимчук повідомив, що навчання мінометних розрахунків, розрахунків гаубиць і екіпажів САУ відбувається не за навчальною програмою, а під час бойових дій. При цьому, періодично спостерігається недоліт і переліт від 500 до 1000 метрів, а підрозділ звітує про поразку цілей. "Причиною неякісної роботи артилерії є як несправність прицільних пристосувань, так і низький рівень підготовки розрахунків та коректувальників", - зазначив експерт.

За його даними, у 100-й бригаді є взвод, який імітує для перевіряючих на полігоні виконання нормативів за весь батальйон. Точність стрільби і високі професійні навички демонструють тільки підрозділи ЗС Росії (в т.ч. військових навчальних закладів Міноборони Росії), що прибувають на котроткі терміни на Донбас в рамках "заходів з бойової підготовки".


Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна