Росія відправила на психіатричну експертизу вже 23 українських моряка

Командир захопленого Росією біля Керченської протоки українського бронекатера "Нікополь" Богдан Небилиця став 23-м моряком, якому ФСБ призначило психолого-психіатричну експертизу

Росія відправила на психіатричну експерт…
Фото: facebook / Цимбалюк Роман

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Захист заперечував проти призначення експертизи з тих підстав, що норми міжнародного гуманітарного права, зокрема III Женевська конвенція від 12.08.1949 "Про поводження з військовополоненими", не передбачає проведення таких дій стосовно військовополонених. Разом із тим, слідство, незважаючи на заперечення захисту, має твердий намір провести цю експертизу. У зв'язку з цим захистом заявлено клопотання про присутність адвоката при проведенні експертизи щодо Богдана Небилиці", – написав Полозов.

За його словами, останню постанову про проведення експертизи щодо військовослужбовця Михайла Власюка російські слідчі представлять 21 березня.

Нагадаємо, 6 березня слідче Управління ФСБ Росії заявило про намір відправити на психолого-психіатричну експертизу трьох військовополонених українських моряків.

Згодом до них додали ще трьох полонених українців, а потім - ще двох -  Василя Сороку та Віктора Безпальченка.

Довідка25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme