Росія спричинила низку аварій суден в Азові та Чорному морі (ФОТО)

У Чорному та Азовському морях зафіксовано аварії морських суден, що зумовлені блокуванням Росією  Керченської протоки

Росія спричинила низку аварій суден в Аз…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на МінТОТ.

З 25 листопада сотні кораблів перебували в очікуванні дозволів на прохід через Керченську протоку і в напрямку Чорного, і в напрямку Азовського морів. Кораблі залишалися на місцях, утворюючи скупчення, що стало причиною низки аварій.

Так, за даними міжнародних систем моніторингу суден, 30 листопада вантажне судно LADY MARIA (Республіка Того) під час маневрування поблизу Керченської протоки зазнало пошкодження через заплутування гвинта судна в якірному ланцюзі іншого вантажного судна AZOV CONCORD (Республіка Мальта). Обидва кораблі знаходилися на шляху до портів в Азовському морі.

1 грудня на виході з Азовського моря поблизу Керченської протоки буксир PAL 3 (Російська Федерація) втратив контроль над буксированою баржою SHILAYNYAY, що була завантажена близько 4000 тоннами пшениці, через що баржа відірвалася та сіла на мілину поблизу мису Кам'яне. Капітан буксира кілька годин намагався самостійно зняти баржу з мілини, однак спроби виявилися марними.

"Допустивши масове скупчення суден в районі Керченської протоки, Росія створила серйозну загрозу безпеці судноплавства. Такі дії РФ є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права 1982 року, відповідно до якої Росія відповідає за безпечну навігацію суден. Поряд з масовими відключеннями суднами системи AIS, які заохочує Російська Федерація, наведені приклади ще раз демонструють, як РФ нехтує нормами міжнародного права і створює небезпеки для судноплавства у Чорному і Азовському морях", - кажуть у МінТОТ.

Нагадаємо, у Керченській протоці знаходиться майже 170 суден, які очікують на прохід.

Сьогодні міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що Росія частково розблокувала українські порти в Азовському морі.

3 грудня у Міністерстві інфраструктури повідомили, що економічні наслідки блокування та затримок кораблів в Азовському морі, з 2014 року сягнули 6 мільярдів гривень.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходять в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme