Росія продовжує блокувати Керченську протоку: У черзі - 140 суден

Російська Федерація всупереч міжнародному праву продовжує чинити перешкоди руху кораблів через окуповану нею Керченську протоку

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Держприкордонслужбу.

Через це у Керченській протоці, яка відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року використовується для міжнародного судноплавства, та поблизу неї спостерігається значне накопичення кораблів.

Станом на ранок 7 грудня на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу Керченською протокою перебуває понад 140 суден, 98 з яких - з боку Чорного моря.

Зазначимо, що наприкінці листопада кількість суден в Керченській протоці становила більше 400. Хоча в перші дні грудня ситуація дещо стабілізувалася і декілька днів тому їхня кількість знизилася до 105, зараз знову фіксується збільшення.

Країна-агресор навмисно продовжує порушувати норми Конвенції ООН з морського права 1982 року та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року, і змушує українські та іноземні торгові судна тривалий проміжок часу очікувати на прохід.

При цьому окупанти створюють перешкоди саме кораблям, що прямують в українські порти. Загалом за минулу добу через Керченську протоку вони пропустили лише 41 судно в обох напрямках, з яких 8 суден саме з/до портів України. При цьому останні піддавалися перевірці представниками ФСБ Росії.

Окрім порушення норм міжнародного права, Росія також не зважає на ризик виникнення аварійних ситуацій через збільшення і накопичення суден на якірних стоянках.

Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак заявив, що Україна не збирається відмовлятися від використання Керченської протоки в інтересах своїх військових кораблів і Військово-морських сил.

Як відомо, у Чорному та Азовському морях зафіксовано аварії морських суден, що зумовлені блокуванням Росією Керченської протоки.

Раніше повідомлялося, що у Керченській протоці знаходиться майже 170 суден, які очікують на прохід.

4 грудня міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що Росія частково розблокувала українські порти в Азовському морі.

3 грудня у Міністерстві інфраструктури повідомили, що економічні наслідки блокування та затримок кораблів в Азовському морі, з 2014 року сягнули 6 мільярдів гривень.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходяться в СІЗО в московському "Лефортово".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme