Росія катує 80 полонених українців і не зізнається, де вони, - Марчук

Україна передала Росії детальний список зі 107 полонених, але отримала відповідь, що "вони" встановили тільки 27 осіб

Про це заявив колишній представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Євген Марчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua

"Принцип обміну заручниками "всіх на всіх" Україна підтримує. Але що виходить : обмінялися списками. Ми передали "туди" по відповідній процедурі з участю ОБСЄ і Міжнародного Червоного Хреста (МЧХ) детальний список на 107 осіб, про яких ми точно знаємо, що вони живі і навіть знаємо, де вони там знаходяться. Але нам через якийсь час з того боку відповідають, що "вони" встановили тільки 27 осіб. А про інших наших 80 чоловік вони нічого не знають і вони їх не знайшли. Один раз до таких незнайдених навіть попали двоє наших військових, яких офіційно відвідав представник ОБСЄ пан Т. Фріш. На мій погляд, це може бути пов'язано тільки з одним. Більшість із цих 80 наших могли бути піддані важким тортурам і сліди цих тортур зразу ж видимі. А це Гаага", - написав Марчук.

Він додав, що представники ОРДЛО кожен раз включають до своїх списків на обмін "всіх на всіх" осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, які не мають ніякого відношення до війни на Донбасі, а вчинили ці злочини під час подій на Майдані (спецназ "Беркуту") чи 2 травня в Одесі, чи вчинили теракти в Харкові і Запоріжжі. 

Нагадаємо, 19 травня президент України Петро Порошенко звільнив Євгена Марчука з посади представника України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Як відомо, засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях перенесли на 5 червня.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна