Реактивна хмара. Що за новий вогнемет РПО-16 розробили в Україні

Україна продовжує робити впевнені кроки вперед у сфері розробки та вдосконалення сучасного озброєння нового покоління

Реактивна хмара. Що за новий вогнемет РП…

Лише вчора Depo.ua розповідав про бойових роботів нового покоління, а вже сьогодні надійшла інформація про чергову перспективну новинку від "Укроборонпрому".

Мова йде про термобаричну зброю, яка знищує противника завдяки створенню при вибуху високотемпературного імпульсу, який супроводжується різким перепадом тиску. Простіше кажучи, "Укроборонпром" розробив новий вогнемет і гранати, що знищують 2500-градусною хмарою.

За словами заступника генерального директора концерну з авіабудування і виробництва Володимира Коробова – це перші розробки зброї такого типу в Україні.

Попри це, нова зброя не лише пройшла шлях від розробки до тестових екземплярів, але й була успішно випробувана на полігоні. Була перевірена ефективність українських боєприпасів об'ємного вибуху, яких практично на сьогоднішній день немає на фронті.

Якщо точніше, то йдеться про реактивний піхотний вогнемет РПО-16 і дві гранати РГО-27С та РМТ-27С2. За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, найкраще зарекомендував себе саме ручний реактивний вогнемет РПО-16.

Як повідомляється, РПО-16 – це реактивний піхотний гранатомет, оснащений реактивною гранатою зі спеціальною термобаричною сумішшю. Ця переносна зброя здатна знищувати противника навіть за потужними укриттями. За своєю фугасною дією граната РПА-16 калібром 93 мм, еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру.

Також пройшли випробування гранат РГО-27С і РМТ-27С2. Повідомляється, що вони мають масу не більш як 600 грамів, але створюють на дві секунди вогняну хмару об'ємом не менш як 13 квадратних метрів, в якій температура досягає 2500 градусів. Це дозволяє знищувати не лише живу силу супротивника, але і виводити з ладу легкоброньовану техніку.

Однак, попри всі успіхи випробувань даного виду зброї, є певні сумніви щодо її застосування як у зоні АТО на Сході України, так і де-інде (хоча, росіяни мають на озброєнні вогнемет РПО "Джміль").

Справа в тому, що у разі використання такого вогнемету і гранат у бою, ворог буквально згорить заживо. А, як відомо, право сторін у збройному конфлікті обирати методи та засоби ведення війни є досить обмеженим. Існує принцип, який встановлює заборону застосування зброї, снарядів, речовин і методів, які можуть завдати надмірних ушкоджень чи страждань.

Більше того, міжнародне право обмежує навіть законні засоби та методи ведення збройних конфліктів. Наприклад, у 1981-му році була підписана Конвенція про заборону й обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що наносять надмірні ушкодження чи мають невибіркову дію, до якої додаються чотири протоколи.

Зокрема, йдеться про обмежене застосування запалювальної зброї (вогнеметів, фугасів, снарядів, ракет, гранат, мін, бомб, ємностей із запалювальними речовинами). Об'єктом нападу із застосуванням такої зброї не можуть бути цивільне населення та цивільні об'єкти. Заборонено перетворювати ліси й інші види рослинності на об'єкт нападу із застосуванням запалювальної зброї, крім випадків, якщо в таких природних елементах переховуються комбатанти, військові об'єкти чи вони самі є військовими об'єктами.

І хоч використання вогнеметів у бойових умовах проти військових сил ворога прямо не заборонене, завжди можуть знайтися захисники прав людини, які спробують на цьому ґрунті дискредитувати як Україну взагалі, так і "Укроборонпром" зокрема. І мова не тільки і не стільки про росіян, скільки про несамовито толерантних європейців.

Зрозуміло, що для концерну "Укроборонпром", який піднявся на кілька позицій у світовому рейтингу виробників зброї, подібні розробки є певною візитівкою та ознакою високого рівня і класу. Так би мовити, іміджевим проектом. Адже вони підтверджують спроможність українських зброярів йти в ногу з часом і створювати від ідеї до готового виробу найсучасніші види озброєнь.

Однак, розробка і виготовлення такої зброї є свого роду грою з вогнем. Як у прямому, так і в переносному значенні. І тут головне, щоб на передній план не вийшов "зворотній бік медалі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"