Вбив Гіві і Моторолу: Що саме "шиють" журналісту Асєєву в "ДНР"

Путінська пропаганда давно відома своїм цинізмом і відсутністю здорового ґлузду, але подекуди вона перевершує саму себе

Трохи більше року тому український журналіст і письменник Станіслав Асєєв, відомий також під псевдонімом Станіслав Васін, який проживав у окупованому Донецьку, перестав виходити на зв'язок. Пізніше з'ясувалося, що його викрали і тримають в ув'язненні бойовики "ДНР".

При чому, спочатку бандити Захарченка "віднєкувались" від своєї причетності до зникнення Асєєва, але згодом визнали спочатку факт обшуку у квартирі журналіста, а згодом і затримання його, як "шпигуна".

Як повідомив сам Асєєв, його утримують на території колишнього заводу, відомого як "Ізоляція". Це приміщення, де бойовики облаштували в'язницю, тримають і катують полонених. Ті, хто побував у полоні в "ДНР", називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували.

Разом з тим, суд над Асєєвим постійно відкладається і жодних офіційних звинувачень йому досі не висунуто. Очевидно, для цього у бойовиків та їх кремлівських кураторів немає вагомих підстав. До цієї версії також підштовхує остання інформація у цій справі, згідно якої окупаційна влада намагається повішати на взятого в полон журналіста Станіслава Асєєва ліквідацію російського найманця Арсена Павлова (Мотороли) і бойовика Михайла Толстих (Гіві).

Принаймні, про це повідомив екс-нардеп Єгор Фірсов, який є однокласником Асєєва і цій справі виступає рупором ув'язненого журналіста і єдиним зв'язком його з зовнішнім світом. Саме через Фірсова нам відомо і про затримання Асєєва, і про місце його утримання, і про оголошене Станіславом голодування.

"В інтернет-виданнях бойовиків стали з'являтися публікації, які приписують Асєєву. Терористи нібито знайшли щоденник Стаса і публікують з нього окремі розділи. У цих текстах, Стаса намагаються виставити розвідником, який виконував різні завдання за наказом українських силовиків", – написав Фірсов у Facebook.

Він зазначив, що в цих дописах Асєєв нібито від себе описує події, де він подається як мінімум Джеймсом Бондом, який мало не сам підірвав Моторолу і Гіві. Також окупанти приписали журналісту фейкове зізнання про використання силами ООС забороненої зброї, публікуючи для цього фрагменти з підробленого особистого щоденника.

При цьому Фірсов заявив, що оригінал щоденника Асєєва знаходиться у нього і там нічого подібного немає. На підтвердження своїх слів він виклав кілька фотографій цього щоденника.

І хоч офіційних звинувачень Асєєву ще не висунули, не важко здогадатись, що саме навколо цих публікацій і сфальсифікованих "зізнань" окупанти і будуть будувати лінію обвинувачення.

Таким чином рашисти намагатимуться вбити одразу двох зайців: призначити винного у резонансних вбивствах одіозних ватажків бойовиків і формалізувати по суті незаконне ув'язнення українського журналіста, зліпивши з нього образ шпигуна-терориста.

А щоб сам Асєєв не чинив спротиву а то й взагалі визнав те, що йому інкримінують, бойовики, його шантажують мамою, яка проживає в окупованому Донецьку: погрожують посадити і її, як спільницю, якщо він на камеру не підтвердить все, що описано в так званому "щоденнику".

За словами того ж Фірсова, такий варіант можливий. "Знаючи Стаса, я впевнений, він може піти на все аби вберегти маму", – написав колишній нардеп.

При цьому не потрібно забувати, що в ув'язненні Асєєв хворіє (потерпає від хронічного бронхіту, який в нього ще з дитинства, сильного зубного болю), але не отримує достатнього лікування, через що ще 28-го червня оголосив голодування.

Також варто відзначити, колеги-журналісти не покинули Асєєва напризволяще і намагаються привернути увагу української та світової спільноти до даного питання. Зокрема, 6 липня учасники "Донбас медіа-форуму"-2018 звернулися до президента України Петра Порошенка та представників МЗС з вимогою активізувати зусилля, щоб домогтися звільнення Станіслав Асєєва (Васіна).

"Часу немає, кожна хвилина зволікання може стати фатальною", – наголошують автори звернення, яке підписали понад 300 учасників форуму.

І як би не розвивались події далі – навіть попри вибите з Асєєва зізнання у ліквідації Гіві і Мотороли, жодна адекватна людина в цю маячню не повірить. Адже що підрив ватажка бандформування "Спарта" у ліфті, що спалення ватажка бандформування "Сомалі" вогнеметом "Джміль" у робочому кабінеті – спецоперації настільки складні як з точки зору організації, так і з точки зору виконання, що будь-якому журналісту це апріорі не під силу.

Очевидно, що Асєєв розплачується за свій вибір залишитись в окупованому Донецьку, аби доносити правду про те, що відбувається у підконтрольному бойовикам місті. Також очевидним є те, що бойовикам "ДНР", саме існування яких побудоване на брехні і маніпуляціях, ця правда – як кістка в горлі, тому вони будуть робити все, щоб ліквідувати її джерело.

Читайте також: В'язні Кремля: Викрадений журналіст Асєєв, якого бойовики записали у "шпигуни".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ДНР